Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Mikołajkowa Szlachetna Paczka z Czytaniem i Działaniem

Gdzie?
Mikołajkowa Szlachetna Paczka z Czytaniem i Działaniem

Zapraszamy na spotkanie z książką o Bożym Narodzeniu i o otwarciu na drugiego człowieka.
TO SPOTKANIE BĘDZIE WYJĄTKOWE. BĘDZIEMY NA NIM ZBIERAĆ DARY DO PACZKI DLA POTRZEBUJĄCEJ STARSZEJ PANI (Szlachetna PACZKA), stworzymy też własnoręcznie podziękowania dla innych darczyńców, a WY i WASZE DZIECI BĘDZIECIE MIEĆ SZANSĘ WYGRAĆ WARTOŚCIOWE KSIĄŻKI DLA WASZYCH DZIECI.
Zapraszamy, rodziców z dziećmi powyżej 3. r. ż.
WSTĘP WOLNY, jednak LICZBA MIEJSC JEST OGRANICZONA, KONECZNE SĄ ZAPISY: tuczytam@op.pl, w temacie wpisujcie "mikołajki"
Dary zgłaszać mogą wszyscy,
Historia osoby, której chcemy pomóc:
"74-letnia pani Lidia mieszka samotnie w małym, nadającym się do kapitalnego remontu domku na przedmieściach.
Życie od najmłodszych lat nie szczędziło pani Lidii trudów. Po śmierci ojca jej matka związała się z nowym partnerem, a mała Lidka trafiła pod opiekę babci. Ta otoczyła ją najlepszą opieką, jaką potrafiła. Pani Lidia młodo wyszła za mąż i urodziła pierwsze dziecko. Kobieta zajmowała się domem i powiększającą się rodziną. Na krótko podjęła pracę, która sprawiała jej wiele radości: była statystką w teatrze. Jednak musiała zrezygnować z etatu, by wychować siedmioro dzieci. Choć warunki były trudne: cała liczna rodzina mieszkała w dwupokojowym, małym domku, to kobieta starała się sprostać roli matki. Kilkanaście lat temu zmarł mąż pani Lidii, a jej stan zdrowia znacznie się pogorszył. Nękana wieloma schorzeniami mnóstwo czasu spędziła w szpitalach, poddając się licznym operacjom i zabiegom. Mimo wszystkich trudności, które dotknęły panią Lidię, mimo życia z permanentnym bólem fizycznym, największym ciężarem dla kobiety jest to, że będąc matką 7 dzieci nie może liczyć na ich pomoc. Tylko dwie córki utrzymują z matką ciepłe relacje, jednak same mają niełatwe życie i w niewielkim stopniu mogą wspomóc mamę. Pani Lidia utrzymuje się z renty i dodatku pielęgnacyjnego (1603 zł), po wykupieniu wszystkich niezbędnych leków i opłaceniu kosztów związanych z domkiem, pozostaje jej ok 540 zł na życie.
Wchodząc przez furtkę do domu pani Lidii spotkać można kilka kotów i psa, którymi opiekuje się kobieta. Zwierzęta znalazły na jej podwórku schronienie i są dla niej przyjaciółmi. Mimo iż pani Lidia bardzo lubi kontakt z ludźmi rzadko ma okazję kogoś spotkać. Jakiś czas temu z wielką radością uczestniczyła w zajęciach domu dziennej opieki dla seniorów, jednak ze względu na zły stan zdrowia nie ma możliwości samodzielnie do niego dojeżdżać. Powrót na te zajęcia to jedno z największych marzeń kobiety. Inne marzenie to mieć zaszczyt uczestniczyć w komunii prawnuczki za dwa lata.
Pani Lidia nie chciała rozmawiać o swoich potrzebach. Spragniona kontaktu z drugim człowiekiem wolała po prostu rozmawiać. Jednak w trakcie spotkania wskazała na kilka rzeczy, które byłyby dla niej przydatne. Zapas długoterminowej żywności i środków czystości wspomoże domowy budżet, a choćby niewielka ilość opału pozwoli w cieple spędzić zimowe dni."


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand