Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Bialo czerwona - wernisaż wystawy z koncertem muzyki dawnej

Gdzie?
Bialo czerwona - wernisaż wystawy z koncertem muzyki dawnej

ROMAN  TIMOFIEJUK 
Współczesny polski artysta fotografik mieszka w Gdyni. Od 1988roku jest czlonkiem Zwiazku Polskich Artystów Fotografików. W jego dorobku artystycznym jest wiele indywidualnych i zbiorowych wystaw oraz udział w róznych konkursachi projektach fotograficznych. Pomiędzy  rokiem 1991 a 2011 zajmował się fotografią reklamową, katalogową, portretową i projektowaniem graficznym. Obecnie tworzy fotografie przeważnie czarno-białe, ale koloru nie unika. Fotografowanie przestrzeni jest jego ulubionym zajęciem. Interesuje się cyfrowym przetwarzaniem fotografii i jej zastosowaniem w różnych technikach twórczych.
Jest uczestnikiem i organizatorem działań artystycznych, kulturalnych związanych z fotografią.
Obecnie poświęca się cełkowicie działalności artystycznej i wystawienniczej.
Wspólnie z Andrzejem Zembikiem przygotowaliśmy wystawę fotografii pod tytułem „Biało-Czerwona”, poświęconą narodowym barwom Rzeczypospolitej Polskiej. Flaga poddana działaniom o charakterze artystycznym stała się dla nas symbolem w podwójnym wymiarze, który wcale nie jest jednoznaczny, a stanowi medium wyzwalające wiele spontanicznych reakcji. Patrząc na flagę państwową, my, artyści, widzimy nie tyko flage, lecz także samo Państwo, jego historię, walkę, dramaty, szczęście; widzimy na fladze piękno, harmonię i idee. Przedstawiamy widziany przez pryzmat Biało-Czerwonej częściowy obraz naszej Ojczyzny. Wkomponowanie czarno-białego polskiego krajobrazu oraz kolorowego widzenia codziennego pleneru w układ barw narodowych jest naszą odpowiedzią na przeżycia,których doświadczamy obserwując flagę narodową i które chcemy przekazać. Każda praca zawiera w sobie wyrazisty przekaz związany z przemyśleniami na tematy dziejowe i codzienne.


ANDRZEJ  ZEMBIK
Fotografik. Niedawno urodzony i jeszcze zyjący. Stawiający pytania i niezadowolony z treści udzielanych sobie odpowiedzi. Ciekawy świata i tego, co człowiek z nim i z samym sobą czyni. Osobnik czlowieczego kształtu. Lecz  ciągle jeszcze pozostający w nieustalonej formie istnienia.
Wspólnie z Romanem Timofiejukiem przygotowaliśmy wystawę fotografii pod tytułem „Biało-Czerwona”, poświęconą narodowym barwom Rzeczypospolitej Polskiej. Flaga poddana działaniom o charakterze artystycznym stała się dla nas symbolem w podwójnym wymiarze, który wcale nie jest jednoznaczny, a stanowi medium wyzwalające wiele spontanicznych reakcji. Patrząc na flagę państwową, my, artyści, widzimy nie tyko flage, lecz także samo Państwo, jego historię, walkę, dramaty, szczęście; widzimy na fladze piękno, harmonię i idee. Przedstawiamy widziany przez pryzmat Biało-Czerwonej częściowy obraz naszej Ojczyzny. Wkomponowanie czarno-białego polskiego krajobrazu oraz kolorowego widzenia codziennego pleneru w układ barw narodowych jest naszą odpowiedzią na przeżycia,których doświadczamy obserwując flagę narodową i które chcemy przekazać. Każda praca zawiera w sobie wyrazisty przekaz związany z przemyśleniami na tematy dziejowe i codzienne.


  ______________________
Kalendarz wydarzeń
    odbywających się w     Bydgoszczy     miej zawsze pod ręką dzięki    aplikacji mobilnej    (Android i iOS).    
______________________  
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres     wydarzenia@visitbydgoszcz.pl      
______________________  
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.


 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand