Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Jędrzej Kubiak i przedwojenne instrumenty firmy National

Gdzie?
Jędrzej Kubiak i przedwojenne instrumenty firmy National

27 grudnia 2018, o godz 18.00 serdecznie zapraszamy do Salonu Hoffman KPCK na koncert połączony z prezentacją unikatowej gitary firmy National z 1937 roku. Instrument modelowo i rocznikowo jest identyczny z tym widniejącym na kultowej okładce płyty „Brothers in Arms” zespołu Dire Straits. Wydarzenie jest zwieńczeniem renowacji tego zabytkowego instrumentu, którą w minionym roku przeprowadził Jędrzej Kubiak. Gościem specjalnym będzie Magda Piskorczyk. Wstęp wolny.
Renowacja instrumentu, została przeprowadzona dzięki stypendium artystycznemu Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami.
Jędrzej Kubiak – gitarzysta specjalizujący się w instrumentach rezofonicznych zwanych gitarami „dobro”. Autorytet w ich dziedzinie, wykłada, publikuje, prowadzi konsultacje i warsztaty gitarowe. Serwisuje i buduje instrumenty dla muzyków z całego kraju, miłośnik amerykańskiego folku i przedwojennych gitar firmy National. Muzyk uniwersalny, jego brzmienie słychać na płytach spod znaku folku, awangardy, bluesa, bluegrassu, popu i poezji śpiewanej.
Magda Piskorczyk – wokalistka, multiinstrumentalistka, aranżer i kompozytor. Dwukrotna półfinalistka międzynarodowego konkursu IBC w Memphis. Siedmiokrotna Wokalistka Roku w plebiscycie kwartalnika „Twój Blues”. W 2008 roku gwiazdę Magdy Piskorczyk, jako jedną z trzech pierwszych, odsłonięto w Alei Gwiazd Polskiego Bluesa w Sławie koło Zielonej Góry. Regularnie koncertuje ze swym zespołem, gość festiwali międzynarodowych, m.in. w Niemczech, Skandynawii, Luksemburgu, Anglii, na Węgrzech, we Francji i na Tajwanie.Występowała m.in. z Wojciechem Karolakiem, Michałem Urbaniakiem, Organkiem, Bobem Margolinem, Bobem Brozmanem, Slidin’ Slimem. We Francji nazywana jest „la voix noire et au costume blanc” (czarnym głosem w białym kostiumie).


______________________
Kalendarz wydarzeń
    odbywających się w     Bydgoszczy     miej zawsze pod ręką dzięki    aplikacji mobilnej    (Android i iOS).    
______________________  
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres     wydarzenia@visitbydgoszcz.pl      
______________________  
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand