Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

40-lecie istnienia ZOO

Gdzie?
40-lecie istnienia ZOO

W tym roku bydgoski Ogród Zoologiczny świętuje 40-lecie istnienia. Urodziny będą trwały prawie aż dwa tygodnie, a w programie m.in. festyn i zwiedzanie o świcie.
Decyzję o budowie zoo w Bydgoszczy podjęto w 1975 roku. Założenie było takie, by specjalizowało się w hodowli zwierząt rodzimych i dlatego otrzymało nazwę Ogród Fauny Polskiej. Oficjalnego otwarcia dokonano 19 lipca 1978 roku. Na przestrzeni lat w Myślęcinku zamieszkały jednak także zagraniczne okazy i dlatego od roku 2014 do odwiedzin zaprasza Ogród Zoologiczny w Bydgoszczy.
W tym roku świętujemy więc urodziny tego wyjątkowego miejsca, a obchody trwać będą od   16 do 27 lipca.
Od   16 do 20 lipca   włącznie   codziennie o godzinie 10   z pawilonu Akwarium Terrarium będzie można wyruszyć na   zwiedzanie z przewodnikiem. Spacer potrwa ok. 1,5 godziny. Wystarczy wykupić bilet wstępu.
Nie lada gratka czeka w środę   25 lipca.   O godzinie 6   rozpocznie się bowiem   poranny obchód po zoo. Warto zobaczyć, co porabiają zwierzęta, gdy brama jest jeszcze zamknięta. Bilet kosztuje w tym przypadku 5 zł i będzie go można kupić w przedsprzedaży od poniedziałku 23 lipca.   
Ci, którzy przyjdą do zoo   17,19,24 i 26 lipca   kupią   bilet wstępu z upustem- za 7 zł i 9 zł. Należy przynieść jednak ze sobą jabłko, mango, arbuza lub banana. Rabat nie łączy się z innymi promocjami, m.in. kartami rodzinnymi.
W ramach urodzin Ogród Zoologiczny zaprasza na wyjątkowe spotkania autorskie.   19 i 20 lipca o godzinie 18.30   w pawilonie Akwarium Terrarium o zwierzętach opowiadał będzie ich wielki znawca,   dr Andrzej Kruszewicz. Z zawodu dyrektor warszawskiego zoo, z zamiłowania ornitolog, z wykształcenia lekarz weterynarii. Z pasją krzewi w mediach i na różnorakich prelekcjach miłość do zwierzaków,  a przede wszystkim do ptaków. 19 lipca będzie mówił o „Hipokryzji w naszych relacjach ze zwierzętami”, a dzień później zdradzi „Tajemnice ptaków”. Bilet na jedno wydarzenie kosztuje 5 zł (nie trzeba już kupować dodatkowej wejściówki; dzięki niemu można zwiedzić zoo przed rozpoczęciem spotkania) i można go kupić w przedsprzedaży, która rozpocznie się 16 lipca w kasie zoo.
W piątek   27 lipca   natomiast na   wieczór poetycki   zaprasza znany bydgoski poeta, dziennikarz i satyryk,   Zdzisław Pruss. Początek o godzinie   18.30   w pawilonie Akwarium Terrarium. Bilet w cenie 5 zł można kupić w kasie zoo od 24 lipca (nie trzeba już kupować dodatkowej wejściówki; dzięki niemu można zwiedzić zoo przed rozpoczęciem spotkania). Liczba miejsc na te trzy wydarzenia ograniczona.  
W niedzielę   22 lipca   na terenie zoo odbędzie się   festyn. Na sam początek od godz.   12 do 14   aż   100 osób   będzie miało rzadką okazję obejrzeć  zaplecze Akwarium Terrarium, które kryje w sobie ciekawe zakamarki.  Wejście małymi grupami, dlatego prosimy o cierpliwość. I choć to zoo ma urodziny, w ramach prezentu, osoby te będą mogły kupić bilet wstępu do ogrodu i na jego zaplecze za złotówkę. Przedsprzedaż tej właśnie wejściówki rozpocznie się 18 lipca.
 W godz.   14-16   występy artystyczne i opowieści pracowników zoo. W godz.   16-18   zwiedzanie z pokazami karmienia   m.in. niedźwiedzi, żubrów, wydry. W godz.   12-16   można wziąć udział w   grze terenowej   o ogrodzie zoologicznym i o pracy w nim.
O godzinie   18   zapraszamy na   tort.  


______________________
Kalendarz wydarzeń
     odbywających się w      Bydgoszczy      miej zawsze pod ręką dzięki      aplikacji mobilnej      (Android i iOS).     
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres      wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand