Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Taneczne folkowisko

Gdzie?
Taneczne folkowisko

TANECZNE FOLKOWISKO – MIĘDZYPOKOLENIOWY VIII FESTIWAL TAŃCÓW W KRĘGU
12-14 Warsztaty taneczne
16-18 Zespół Ukraiński "Czeromosz", pokaz tańców greckich, taniec bollywood, wielki taneczny krąg
18-20 Koncert orkiestry dętej M.Band oraz orkiestry z Perth - partnerskiego miasta Bydgoszczy.


Orkiestra Muzyków Bydgoskich EMBAND przy I Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy Kapelmistrz Ewa Makula. Orkiestra istnieje od 1995 roku. Swoją działalność rozpoczynała od uroczystości kościelnych, jak: procesje Bożego Ciała, Św. Wojciecha w Gnieźnie, Ogólnopolskich Festiwali Muzyki Religijnej w Rumi (laureaci-1997, 1998, 2001), a w 1999 r. przygotowała oprawę muzyczną do Mszy Św. z papieżem Janem Pawłem II w Bydgoszczy. Ważnymi osiągnięciami orkiestry były Ogólnopolskie Konkursy i Festiwale Orkiestr Dętych, na których przyznawano jej pierwsze miejsca, Grand Prix i Złote Medale dla kapelmistrza. Były to: Szamocin 2001 i 2004 oraz Rowy 2009, 2010, 2011. Również w macierzystym województwie uczestniczyła w konkursach o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, zdobywając czołowe miejsca.
W 2002 roku na Litwie i Łotwie orkiestra wielokrotnie uświetniała uroczystości z okazji Dni Kultury Polskiej, Święta Konstytucji 3 Maja i Święta Niepodległości Polski. Na Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Orkiestr Dętych w Angermünde w Niemczech w 2007 roku, zajęła 3 miejsce na siedemnaście orkiestr. W Pradze w 2011 roku na Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Orkiestr Dętych, gdzie przybyły orkiestry z całej Europy, EMBAND jako jedyna orkiestra reprezentowała Polskę i zdobyła srebro. W 2012 roku orkiestra koncertowała w Paryżu, a w roku 2013 w Wilnie. W 2014 roku odbyła tournée Bruksela-Paryż, gdzie spotkała się z wielkim uznaniem wśród słuchaczy.
Perthshire Brass Band to jedna z bardziej utytułowanych orkiestr, obecnie zajmuje najwyższe w swojej historii miejsce w rankingu orkiestr dętych.
Założycielem orkiestry był w 1978 r. George Annan, nauczyciel muzyki i były profesjonalny muzyk z Perth. Obecnie orkiestrą dyryguje syn założyciela, także George, wespół z dyrygentem towarzyszącym, Jasonem Blythem. Niemniej Annan senior nadal związany jest z Perthshire Brass m.in. jako saksofonista tenorowy. Orkiestra to duży, liczący 30 muzyków zespół o zróżnicowanym wieku i zdolnościach. Najmłodszy członek zespołu ma 5 lat, a najstarszy – 72. W repertuarze mają zarówno muzykę filmową, piosenki pop, ale też dzieła wielkich klasyków oraz tradycyjne utwory szkockie
Stowarzyszenie Ajde Jano zapraszają wszystkich miłośników tańców w kręgu, tańców etnicznych na kolejną VIII edycję Festiwalu w pięknym zakątku w kompleksie Pałacowo-parkowym w Ostromecku. Głównym celem Festiwalu jest ukazywanie bogactwa kultur narodowych i etnicznych, integracja społeczności lokalnych z różnych grup wiekowych oraz proponowanie tańców etnicznych jako ciekawy sposób spędzania czasu.
Informacje: www.ajde-jano.pl
Wstęp wolny


______________________
Kalendarz wydarzeń
         odbywających się w          Bydgoszczy          miej zawsze pod ręką dzięki          aplikacji mobilnej          (Android i iOS).         
______________________        
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres          wydarzenia@visitbydgoszcz.pl                  
______________________        
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand