Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Fred Frith - koncert solo oraz septet w wyjątkowym składzie

Gdzie?
Fred Frith - koncert solo oraz septet w wyjątkowym składzie

wstęp – 25 zł
Fred Frith jest jednym z tych artystów, którzy wywarli wpływ na wielu muzyków związanych z “Mózgiem” w latach 90-tych poprzedniego wieku. Można też powiedzieć, że pewien specyficzny, wolnościowy, duch muzyczny zawarty w filmie “Step Across the Border”, towarzyszył tworzeniu się “Mózgu” i jego sceny. Pierwszym dużym koncertem, zorganizowanym pod flagą “Mózgu” był koncert grupy Fred Frith Guitar Quartet. To wydarzenie odbywające się w Teatrze Polskim w Bydgoszczy 30 listopada 1995 roku, sprawiło, że o “Mózgu” stało się po raz pierwszy głośno w Polsce i na świecie.
Przez powyższe fakty Frith stał się ważną personą w prawie 25 letniej historii klubu, choć na scenie “Mózgu” wystąpił później zaledwie 2 krotnie, z koncertami solowymi.
Tym razem, w pierwszej części wieczoru, zobaczymy go także solo, notomiast druga część to wspólny koncert Fritha z 3 pokoleniową grupą muzyków, ściśle związanych z “Mózgiem” od zawsze.
FRED FRITH
jest multiinstrumentalistą, kompozytorem i improwizatorem. Już od prawie 50 lat generuje wszelkiego rodzaju hałas, począwszy od ikonicznego rockowego zespołu Henry Cow, który założył wspólnie z Timem Hodgkinsonem w 1968 roku. Frith jest najlepiej znany jako pionier gitary elektrycznej i improwizator, ale także jako autor piosenek i kompozytor muzyki do filmu, tańca czy teatru. Dzięki zespołom takim jak Art Bears, Massacre, Skeleton Crew, Keep the Dog, the Fred Frith Guitar Quartet czy Cosa Brava pozostał blisko swoich korzeni osadzonych w rocku i muzyce folkowej, a jednocześnie rozszerzył swoje zainteresowania w wielu rozmaitych kierunkach. Jego kompozycje były wykonane przez składy takie jak Szkocka Orkiestra Symfoniczna BBC czy zespoły rockowe.


______________________
Kalendarz wydarzeń
    odbywających się w     Bydgoszczy     miej zawsze pod ręką dzięki    aplikacji mobilnej    (Android i iOS).    
______________________  
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres     wydarzenia@visitbydgoszcz.pl      
______________________  
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand