Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

VII spotkanie Forum Dziedzictwa Sztuki Inżynieryjnej

VII spotkanie Forum Dziedzictwa Sztuki Inżynieryjnej

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy wraz ze Stowarzyszeniem Muzeów Sztuki Inżynieryjnej, przy wsparciu Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów organizuje
VII spotkanie Forum Dziedzictwa Sztuki Inżynieryjnej pt. „Zarządzanie szlakami dziedzictwa technicznego – problemy i wyzwania”.
Spotkanie odbędzie się w Bydgoszczy w dniach 14-15 czerwca 2018 roku. Organizatorzy zachęcają do zapisów oraz udziału. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje termin nadesłania zgłoszenia. Zgłoszenia przyjmowane są do 8 czerwca 2018 roku.
Spotkanie odbywa się w ramach Roku Bydgoskiego Dziedzictwa Przemysłowego.
Funkcjonujące od 2016 r. Forum Dziedzictwa Sztuki Inżynieryjnej to otwarta platforma współpracy o zasięgu ogólnopolskim, którą tworzą muzea oraz inne instytucje kultury i podmioty programowo zajmujące się dziedzictwem technicznym i poprzemysłowym, zorganizowane w sieć (obejmującą swym zasięgiem wszystkie regiony kraju), w celu wypracowania i wdrożenia doktryny dziedzictwa sztuki inżynieryjnej, jego ochrony, zarządzania, upowszechniania i promocji.
W ramach 2-dniowego spotkania, poświęconego tematyce zarządzania szlakami kulturowymi dziedzictwa technicznego oraz turystyce industrialnej, przewidziane są wystąpienia oraz panel dyskusyjny ekspertów.
Podczas spotkania, odbywającego się w ramach tegorocznych obchodów Roku Bydgoskiego Dziedzictwa Przemysłowego, uczestnicy zapoznają się m.in. z obiektami miejskiego, turystycznego Szlaku Wody, Przemysłu
i Rzemiosła w Bydgoszczy TeH2O.
Pełne informacje o spotkaniu:
http://www.muzeum.bydgoszcz.pl/sesje_konferencje


______________________
Kalendarz wydarzeń
 odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS). 
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl 
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand