Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Sztuka gestu czyli spotkanie z mową ciała - warsztaty dla seniorów

Gdzie?
Sztuka gestu czyli spotkanie z mową ciała - warsztaty dla seniorów

Sztuka w samo południe! Warsztaty dla seniorów
Temat: Sztuka gestu czyli spotkanie z mową ciała
Prowadzenie: Ewa Lewandowska
Cykl spotkań poświęconych sztuce i szeroko rozumianej kulturze, adresowanych do osób w wieku 60+. W ramach spotkań proponujemy dyskusje o sztuce współczesnej oraz działania twórcze, które rozwijają procesy poznawcze, doskonaląc sprawność manualną poprzez poznawanie różnych technik i form plastycznych.
Co oznacza obejmowanie ciała ramionami? Dlaczego politycy podczas wystąpień w telewizji składają dłonie w tzw. piramidkę? Czy można poznać, że ktoś kłamie obserwując jego twarz? Gesty, spojrzenia i sposób mówienia mogą nam wiele powiedzieć o drugiej osobie. Mowę ciała trzeba jednak rozszyfrowywać w oparciu o kontekst kulturowy, bo niektóre zachowania mogą mieć odmienne znaczenie w różnych krajach. Podczas warsztatów wytłumaczymy podstawowe znaczenia gestów. Uczestnicy będą rozpoznawać zachowania osób znanych z mediów, sami również spróbują je zdefiniować u siebie. Poznają podstawy mowy ciała. Całość podane w lekkiej, rozrywkowej formie.
Ewa Lewandowska – Dziennikarka TVP Bydgoszcz z kilkunastoletnim doświadczeniem w produkcji audycji telewizyjnych, prezenterka, autorka i realizatorka programów o tematyce społecznej, edukacyjnej, ekologicznej. Realizator kampanii społecznych i filmów promocyjnych. Współpracuje z Wydawnictwem Bauer, publikuje historie z „życia wzięte” w „Życiu na gorąco”. Trener Komunikacji Społecznej i Public Relations.
01.06.2018, godz. 12.00
ul. Gdańska 20
wstęp wolny


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand