Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Rafał Gorzycki i Marek Malinowski: Playing

Gdzie?
Rafał Gorzycki i Marek Malinowski: Playing

Rafał Gorzycki / Marek Malinowski : PLAYING
Najnowszy projekt Rafała Gorzyckiego i Marka Malinowskiego to duet „Playing” odkrywający nowe brzmienie i styl w dorobku obu artystów. Jest on także kontynuacją koncepcji Tria Playing, którego album portal „Polish Jazz” umieścił w „Top Ten of Polish Jazz 2016” i uplasował na 3 miejscu wśród najlepszych albumów jazzowych tego roku.
Po owocnej pracy nad tryptykiem duetowym, z którego narodziły się 3 ostatnie albumy Rafała Gorzyckiego z muzykami z różnych krajów i grających na różnych instrumentach ( norweski skrzypek, angielski gitarzysta) przyszedł czas na syntezę tych i kolejnych, triowych doświadczeń oraz ich prezentację na scenie.
Marek Malinowski – gitara Rafał Gorzycki - perkusja
Rafał Gorzycki - perkusista, kompozytor
Jest zaliczany obecnie do najciekawszych i najbardziej twórczych muzyków jazzowych, kompozytorów i perkusistów w Polsce. Nagrał 22 autorskie albumy. Współtworzone przez Gorzyckiego zespoły Sing Sing Penelope, Ecstasy Project i Dziki Jazz, Akineton zostały okrzyknięte muzycznymi odkryciami ostatniej dekady, które przyczyniły się do zmiany pokoleniowej w polskim jazzie. Rafał Gorzycki jest typem płodnego artysty, występując na scenach i festiwalach całej Europy, Azji i USA, wydając swoje autorskie albumy wyróżniane przez media w Europie i USA. Rafał Gorzycki jest Laureatem Nagrody Artystycznej Prezydenta Miasta Bydgoszczy 2013,
stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2015r. , artystą nominowanym do nagrody „Fryderyki” w roku 2010 za album „Dziki Jazz” , stypendystą Marszałka woj. kuj.-pom. 2011, 2012, 2016r, stypendystą UM Bydgoszczy 2012,2015 ,2016, członkiem Polskiej Akademii Fonograficznej, . Największy na Świecie amerykański portal jazzowy All About Jazz przyznał Gorzyckiemu tytuł „The Best Coming Premiere” 2007 za jego autorski album „Realium” a także amerykańskie wydawnictwo „Moon in June” wydającego legendarne Soft Machine – umieściło 2 utwory Rafała Gorzyckiego na swojej składance zawierającej najciekawszą muzykę jazzową z całego Świata w roku 2014 . W 2011 roku kwartet z udziałem Rafała Gorzyckiego - 'DZIKI JAZZ” - został laureatem konkursu Polskiego Radia "NAGRODY POLSKICH MELOMANÓW" Programu Trzeciego w kategorii Free Jazz. Skomponował muzykę do 3 filmów fabularnych i 2 spektakli teatralnych. W latach 2011 i 2012 Rafał Gorzycki został uznany za „Artystę Roku” i uplasował
się na kolejno 5 i 9 miejscu w rankingu „Top 10” portalu Jazzarium a jego album They were P zaliczony został do 10 najważniejszych płyt tego roku. Jego najnowszy projekt to Syriusz, na którym gra na fortepianie , wibrafonie i prezentuje współczesną poezję polską. Pracuję też równolegle nad nowym albumem, kolejnym triem – Ensemble Tuning (premiera , listopad 2018).
Marek Malinowski - gitarzysta, kompozytor i pedagog
Absolwent Akademii Muzyczne im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na wydziale Jazzu w klasie prof. Piotra Olszewskiego. W 2013 r. powołał do życia kwartet, w skład którego wchodzą utalentowani młodzi ale znani już muzycy: Michał Michota (trąbka), Paweł Urowski (kontrabas) i Albert Karch (perkusja). Grupa promuje obecnie debiutancki album, który został wydany w renomowanej wytwórni Requiem Rec. Marek swoje brzmienie kształtuje poprzez stosowanie oszczędnych środków. Łączy nastrojową melodykę, przestrzeń, z odważnym podejściem do partii improwizowanych. Jest lirykiem, nie boi się też eksperymentowac w poszukiwaniu nowych brzmień.


Bilety 15 zł i 20 zł w dniu koncertu


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.


 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand