Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Kultura na świeżym vol. 56: Powrót na Wisłę

Kultura na świeżym vol. 56: Powrót na Wisłę

Zapraszamy na kolejną Kulturę na Świeżym. Tym razem w kajaku. W zeszłym roku po raz pierwszy wybraliśmy się na kajakową wycieczkę po Wiśle na odcinku Toruń–Bydgoszcz. Nasz spływ cieszył się tak dużym powodzeniem, że postanowiliśmy wrócić na królową polskich rzek.


Tym razem pokonamy odcinek Bydgoszcz–Chełmno lub, jeśli sił starczy, Bydgoszcz–Świecie. Spotykamy się o godz. 8.00 w Fordonie na terenie wypoczynkowym przy porcie. W tym miejscu zwodujemy nasze kajaki i rozpoczniemy spływ. Po drodze będziemy obserwować Dolinę Wisły z poziomu rzeki.


W zależności od sił uczestników, skończymy albo w Chełmnie (ok. 31 km), albo w Świeciu przy ujściu rzeki Wdy (ok. 38 km). W obu przypadkach do Bydgoszczy będziemy wracać PKS-em.


Należy pamiętać o kremie ochronnym, kapeluszu, wodzie, kanapkach, owocach i słodyczy. Jeśli pogoda będzie wietrzna lub deszczowa, zamiast spływu czeka nas spacer. Warto więc być na bieżąco, śledząc nasze wydarzenie na Facebooku (aktywny link u dołu strony) lub dzwoniąc pod numer 509 091 695.


W wycieczce udział wziąć może maks. 30 osób. Koszt udziału jednej osoby to 30 zł (15 kajaków). Z tego względu prosimy o wcześniejsze zapisy za pomocą maila: filipkrauze@gmail.com.


Osoby niepełnoletnie muszą znajdować się pod opieką osób dorosłych. Prosimy także o zabranie dowodów osobistych.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand