Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Jarmark Świętojański

Gdzie?
Jarmark Świętojański

wstęp wolny


 Na Starym Rynku znów będzie wesoło, kolorowo i smacznie.


 W uświęconym tradycją miejscu odbędzie się coroczny Jarmark Świętojański organizowany przez Galerię Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. Organizatorzy zapraszają wszystkich, nie tylko bydgoszczan, którym bliska sercu jest polska tradycja.


 Folklor i płynące z niego inspiracje, we wszystkich dziedzinach, od sztuki poprzez rzemiosło,  zdobnictwo, modę i kulinaria znajdą Państwo w niedzielę na Rynku. Rzeźby, kosze, obrazy, hafty, koronki, ceramikę i mnóstwo innych drobiazgów, które nadadzą naszym domom niepowtarzalny charakter, przyjazne, szyte i drewniane zabawki dla dzieciaków, biżuterię dla pań i panów przywiozą artyści z Kujaw, Kaszub, Pałuk i innych polskich regionów. Będziemy mogli rozkoszować się ich pięknem, a kupując sprawić przyjemność sobie i przyjaciołom, z poczuciem, że są to rzeczy niepowtarzalne, a poprzez osadzenie w tradycji niezmiernie nam bliskie.


 Strawę duchową uzupełni przepyszne jadło i napitki, w tym tak ulubione przez bydgoszczan: gęsina, pitne miody czy litewskie przysmaki. Dawnych wspomnień czar odkryjemy wśród antyków i staroci.


 A kiedy już zakupimy u kowala podkowę na szczęście będziemy mogli odtańczyć kujawiaka wraz z Ziemią Bydgoską, czy Jabłoneczką z Sadek, posłuchać pieśni i tańców innych regionów. W bardziej współczesne muzyczne klimaty zabierze nas Big Band z Mroczy.


 Gwarantujemy, że każdy znajdzie coś dla siebie i miło spędzi czas z rodziną i przyjaciółmi na Starym Rynku w godzinach od 10.00 do 18.00.


 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand