Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Łotewskie perły w Pałacu

Gdzie?
Łotewskie perły w Pałacu

wstęp 12 zł
Łotewski perły w Pałacu:
Valerijs Ivanovs – skrzypce & Larisa Strelita-Strele – wiolonczela
Larisa Strelita-Strele i Valerijs Ivanovs to absolwenci Łotewskiej Akademii Muzycznej w Rydze (Łotwa). Po jej ukończeniu do 2010 roku pracowali jako koncertmistrzowie w Orkiestrze Symfonicznej w Liepaja (Łotwa), z którą koncertowali w Hiszpanii, Szwecji, w Niemczech, Anglii, Irlandii, Austrii, w Malezji. Występowali również w trio, kwartetach, kwintetach i innych składach. Koncertowali z kwartetem w Szwecji i w Malezji. Regularnie biorą udział w projektach «Nordic Symphony Orchestra» w Tallinie (Estonia), z którą koncertowali w Estonii, Niemczech, Austrii, Słowenii, Słowacji i na Węgrzech. W 2010 roku stworzyli duet, wykonujący utwory na skrzypce i wiolonczelę. W chwili obecnej mieszkają w Polsce, w Bydgoszczy.
„Czy wiedzieliście, że w Bydgoszczy mieszkają ludzie, którzy swoją miłością do muzyki zarażają innych? Jest taki wyjątkowy duet. Ona i On - pochodzą z Łotwy, obywatele świata, najczęściej spotkamy ich w Bydgoszczy, ale grają na całym świecie. Największe i najpiękniejsze sale koncertowe globu miały okazję gościć ich w swoich progach. Prawdziwe "perły"; Ona gra na wiolonczeli, On na skrzypcach”. (Łotewskie "skarby" w Bydgoszczy... http://empressmotion.pl/news/375/46/lotewskie-skarby-w-Bydgoszczy)

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand