Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

DKF Niespodzianka: Nauczycielka, reż. Jan Hřebejk

Gdzie?
DKF Niespodzianka: Nauczycielka, reż. Jan Hřebejk

Nauczycielka (Učitelka), reż. Jan Hřebejk, Czechy/Słowacja 2016, 102 min.


Nowy film jednego z najwybitniejszych twórców czeskiego kina, Jana Hřebejka. Nagrodzony na festiwalu w Karlowych Warach 2016 film to komediodramat z dziejów prowincjonalnej szkoły w Czechosłowacji początku lat 80. „Nauczycielka” to przejmujące, choć niepozbawione humoru studium czeskiej mentalności z czasów komunizmu. Przybycie nowej nauczycielki do podmiejskiej szkoły w Bratysławie roku 1983 wywraca do góry nogami życie lokalnej społeczności. Mária Drazdechová (świetna rola Zuzany Mauréry) od początku zdaje się manipulować uczniami i ich rodzicami. Po próbie samobójczej jednego z uczniów dyrektor placówki zamierza oddelegować kłopotliwą nauczycielkę. W tym celu jednak rodzice muszą podpisać petycję. Problem w tym, że Drazdechová ma daleko idące koneksje w Partii Komunistycznej. Jakich wyborów dokonają uwikłani w socjalistyczną codzienność rodzice?


Cena karnetu: 24 ZŁ;
Cena biletu normalnego: 8 ZŁ
Cena karnetu ulgowego (młodzież ponadgimnazjalna, studenci, emeryci): 15 ZŁ;
Cena biletu ulgowego (młodzież ponadgimnazjalna, studenci, emeryci) : 5 ZŁKontakt: Pałac Młodzieży w Bydgoszczy, Dominik Wierski, tel. 52 321 00 81 wew. 359. Karnety i bilety do nabycia w portierni Pałacu Młodzieży przed seansem.
do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand