Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Flamenco

Gdzie?
Flamenco

wstęp 20zł

 Barbara Cieslewicz (Berlin)- taniec
 Juan Cardenas (Sevilla)- spiew
 Valle Monje (Jerez de la Frontera)- gitara


 Na scenie pojawia się pochodzący z Jerez de la Frontera gitarzysta Valle Monje, który jest synem słynnego śpiewaka Luis Monje Vargas El Peluca oraz spiewak Juan Cardenas, wywodzący się z Puebla de Cazalla - miasta niedaleko Sewilli o wielkich tradycjach flamenco. Obaj zaczęli swoją przygodę z flamenco w bardzo młodym wieku, a obecnie występują na międzynarodowych scenach towarzysząc najsłynniejszym artystom tego nurtu.
 Jeśli flamenco, to nie moze zabraknac tanca.
 Barbara Cieślewicz- profesjonalna tancerka, nauczycielka flamenco w Flamencostudio Amparo de Triana w Berlinie. Pochodzi z Zar. Była uczennicą najbardziej znanej w Hiszpanii szkoły flamenco w Sevillii, która kształci przyszłych tancerzy (Fundacion Cristina Heeren- Escuela de Arte Flamenco).
 Koncerty z hiszpanskimi muzykami w : Filharmonii Zielonogorskiej, Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeznia Szczecin, Festiwal Flamenco Instituto Cervantes Berlin. ..
 Podczas 90 minutowego koncertu tancerka zaprezentuje kilka różnorodnych stylów tego tańca, występując z charakterystycznymi dla flamenco rekwizytami: w sukni z trenem (tzw. bata de cola), z chustą, wachlarzami i laską.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand