Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

7 powodów do radości i spełnienia

Gdzie?
7 powodów do radości i spełnienia

- Katarzyna i Tomasz Wyczyńscy – są ze sobą od 18 lat i mają trójkę dzieci. Lubią swoją pracę zawodową. Tomasz zajmuje się kolarstwem i jeździ hobbistycznie na rowerze górskim. Obydwoje są liderami na Bydgoszcz ruchu rekolekcyjnego Spotkania Małżeńskie, mającego na celu pogłębianie więzi małżeńskiej, pomoc w lepszym i głębszym zrozumieniu się męża i żony oraz pełniejsze doświadczenie sakramentalnego wymiaru ich związku, www.spotkaniamalzenskie.pl.


Ruch posiada ośrodki w całej Polsce oraz we wschodniej Europie (przeszedł też do gałęzi prawosławnej oraz grecko-katolickiej); są także ośrodki w Stanach, Irlandii, Anglii, Niemczech (tam, gdzie jest duża emigracja z Polski). Najistotniejsze dla Państwa Wyczyńskich to: relacja z Bogiem, wiara, relacja z innymi ludźmi, wierność. Tomasz ponadto działa we wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym i m.in. prowadzi spotkania w więzieniu w Potulicach. Katarzyna działa w Diakonii Życia, zajmując się obroną życia poczętego.


- Mariusz Piotrowski - jest właścicielem Wydawnictwa LIMBUS, współpracownikiem miesięcznika „Czwarty Wymiar”, dziennikarzem piszącym m.in. dla „Expressu bydgoskiego” czy dawnego „Dziennika Wieczornego”. Korespondował z R. Bradburym, I. Asimovem oraz A. C.Clarke, którego to wydał książkę, pt. „Kolebka”. Ukończył telekomunikację na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. Oprócz fascynujących podróży do Indii i zgłębiania tamtejszej kultury „od środka”, Mariusz Piotrowski podjął 15 lat temu doświadczenia i eksperymenty bretarianskie (ang: breath=oddech), związane z odżywianiem praną. Jego stan niejedzenia, nie jest jednak skutkiem diet, głodówek, lecz raczej indyjskich doświadczeń medytacyjnych i spotkań z niejedzącymi w Indiach i Polsce. Uważa, że niejedzenie to wyłącznie proces wewnętrzny, proces osadzenia się "W Teraz", czy mówiąc językiem Indii, w Atmie.


W „Czwartym Wymiarze”, w artykule pt. „Moje niejedzenie” Mariusz Piotrowski zauważa:„Zjawisko bretarianizmu (termin spolszczony od breatharianism – życie oddechem), czyli życia bez przyjmowania jedzenia i picia jest bardzo popularne przede wszystkim w Internecie. W sieci krąży multum informacji o tym, jak zostać bretarianinem, gdyż samo zjawisko jest fascynujące. Paramahansa Yogananda w swojej słynnej na całym świecie Autobiografii jogina dał wyraz oczarowania osobą Giri Bali, niejedzącej od lat Hinduski, a także swego zdumienia wizytą u słynnej stygmatyczki i niejedzącej, Teresy Neumann z Konnersreuth w Niemczech. Zdolność życia bez jedzenia i picia była w Indiach przypisywana nie tyle ludziom, co postaciom mitycznym, jak np. indyjski Chrystus, czyli Mahavatar Kriya Babaji. [...] Sam, podobnie jak Yogananda, możliwością życia bez jedzenia i picia zostałem od pierwszej sekundy zahipnotyzowany, żeby nie powiedzieć – znokautowany.”


https://www.youtube.com/watch?v=Uw6-i76_eGs


https://www.youtube.com/watch?v=rCaSfR6o50A


- Leszek Posłuszny - prawnik-mediator, ukończył wydział Prawa i Administracji UMK w Toruniu, przedsiębiorca, felietonista, prowadzi kancelarię prawną promującą mediację jako sposób rozwiązywania sporów prawnych. Wyznaje żartobliwie: „Z nudnych mych osiągnięć mogę nadmienić, iż byłem dealerem BMW, posiadałem firmę Yacht Club Posłuszny, zajmującą się promocją ekskluzywnych jachtów polskiej stoczni. Związany jestem z branżą paliwową. Byłem prekursorem napędu gazowego do samochodów, budując wiele stacji gazu. Jestem sponsorem drużyny piłkarskiej „Yacht Club Posłuszny”. Dumny propagator hasła: „Bydgoszcz od morza do morza”. Piszę dla kwartalnika „Magna Polonia” radując się zacnym towarzystwem współpiszących. Jestem niepoprawnym patriotą i wyznawcą tradycyjnych wartości. Uwielbiam pracę fizyczną, mając marzenie zbudowania domostwa zaczynając od dachu. Cieszy mnie każdy dzionek, bowiem mam wesołe usposobienie.”


Leszek Posłuszny jest mężem uzdolnionej fotograficzki, ojcem i od niedawna dziadkiem. Dzieli swoje życie pomiędzy Bydgoszczą a Lazurowym Wybrzeżem. Zajmuje się nieruchomościami na Lazurowym Wybrzeżu, a ściślej na terenie rdzennego Monaco - od Roquebrune do Eze, zatem od cytadeli do zamku. Tam promuje Polskę. Uzgadnia aktualnie z merostwem Menton program partnerski z Bydgoszczą. Pomysłodawca i organizator kapituły honorującej polską wynalazczość w kraju i zagranicą. Uczestnik i ofiarodawca podczas dni polskich w Monaco na Kiermaszu Charytatywnym „L‘Ouevre de Soeur Marie” pod patronatem S.A.R. Księżnej Caroline de Monaco.


Pierwszy zbiór opowiadań pt. „Pod oknem suflera” wydał w 2014 roku. Kolejnej książce pt. „Masz 30 nieprzeczytanych wiadomości”, wydanej w 2015 r. i dostępnej m.in. w Empiku - zawdzięcza recenzje: „Mistrz absurdu, obdarzony niezwykłym poczuciem humoru w 30 opowiadaniach kreuje obraz współczesnego świata pełnego sprzeczności i niedoskonałości. Dowcip, plastyczność języka, cięte komentarze, nieoczekiwane pointy zaskakują i intrygują”.


A co Państwu sprawia radość?


Dyskusję prowadzić będzie Grzegorz Wałęsa - praktykujący psycholog i coach. Pracuje bazując na zasobach i możliwościach człowieka, nad ich rozwojem, zmianą, samorealizacją. Koncentruje się na zwiększaniu efektywności i realizacji celów w obszarze zawodowym i osobistym. Uwrażliwia na rolę relacji i ich znaczenie w codziennym życiu. Psycholog w Szpitalu Wojskowym w Bydgoszczy. Podróżnik, organizator wypraw charytatywnych do Afryki Zachodniej, eksplorator świata kultury arabskiej.


 


Wstęp Wolny


Z cyklu Ostromeckie rozmowy psychologiczne


Tematem spotkania będą oczywiste i nieoczywiste drogi do szczęścia i pełni życia. Porozmawiamy z zaproszonymi gośćmi oraz publicznością na temat ich własnych ścieżek prowadzących do spełnienia. Każdy z pewnością ma swoją prywatną recepturę, wyznaje inne wartości, codziennie próbuje spełnić swe marzenia...


Zaproszeni goście opowiedzą co robią, aby uczynić życie spełnionym.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand