Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Koncert kameralny w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy

Gdzie?
Koncert kameralny w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy

Przed ostromecką publicznością wystąpią:
1. Katarzyna Bączkowska – wiolonczela
2. Wiktoria Tasarz – wiolonczela
3. Marianna Zmievska – wiolonczela
4. Zuzanna Pocztowska – wiolonczela
Wiolonczelistkom towarzyszy przy fortepianie będzie Emilia Biskupska.
5. Ascendum Trio:
Piotr Lasota – skrzypce
Zuzanna Pocztowska – wiolonczela
Jakub Pawlikowski – fortepian
6. Aequilibrium Trio:
Kamil Kociołek – skrzypce
Martyna Kędroń – wiolonczela
Kacper Gawroński – fortepian


Cały koncert będzie trwać max. 1,15′


O Wykładowcy:
ad. dr Cecylia Stanecka
Wiolonczelistka wykonująca repertuar  klasyczny, od renesansu po muzykę najnowszą. Jest także entuzjastką jazzu, realizując się również na tym polu, będąc członkiem zespołów jazzowych.
Gościła na wielu europejskich estradach. Spośród nich wymienić można Zürcher Hochschule der Künste, Hochschule der Künste Bern, University of Music Franz Liszt w Weimarze, Salę Kolumnową Związków w Moskwie, Filharmonię Narodową, Teatr Wielki – Operę Narodową, Teatr Nowy w Warszawie, Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. Uzyskała szereg nagród i wyróżnień podczas międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów. Jest laureatką między innymi Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego w Liezen, Andreas Stein Wettbewerb w Augsburgu, Ogólnopolskiego Turnieju Wiolonczelowego w Warszawie, I Ogólnopolskiego Konkursu Wiolonczelowego im. L. Boccheriniego w Zamościu. Stanecka współtworzy kwartet smyczkowy – Raffa Quartet. Zespół występuje na znaczących polskich festiwalach muzycznych. Artystka współpracuje z Orkiestrą Sinfonia Varsovia,  Baltic Youth Philharmony, Pan European Philharmony,  Open Mind Orchestra, Jungen Münchner Philharmonie oraz Baltic Neopolis Orchestra. W 2014 rozpoczęła stałą współpracę z Orkiestrą Opery Nova w Bydgoszczy jako muzyk solista. W 2019 została  koncertmistrzem Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, a obecnie jest członkiem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Nieustanna chęć poszerzania swych horyzontów zaowocowała ukończeniem przez Cecylię Stanecką Podyplomowych Studiów Menedżerskich dla Twórców, Artystów i Animatorów Kultury na Uniwersytecie Warszawskim.  Cecylia Stanecka jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, Leopold Mozart Zentrum przy Universität Augsburg oraz Hochschule der Künste Bern. Kształciła się pod kierunkiem wybitnych  profesorów wiolonczeli m.in. Tomasza Strahla, Juliusa Bergera, Louise Hopkins, Briana Franklina (viola da gamba), Renaty Marzec. Podczas licznych kursów muzycznych współpracowała również z Arto Norasem, Ivanem Monighetti, Kazimierzem Michalikiem, Romanem Jabłońskim oraz Andrzejem Bauerem. W 2019 otrzymała stopień doktora sztuki w  Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, gdzie również wykłada. Obecnie jest również studentką w klasie violi da gamba Christiana Zincke w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.


O Artystach:
Marianna Zmievska
Ukończyła Charkowską Średnią Specjalistyczną Szkołę Muzyczną dla Dzieci Uzdolnionych, gdzie uczyła się gry na wiolonczeli pod kierunkiem Oksany Podmariewej, Wiktora Rekalo i Wiktorii Petrenko. Brała udział w warsztatach u wybitnych wiolonczelistów: Aleksieja Szadrina (IV nagroda na Konkursie Królowej Elżbiety w 2022 roku), Jeleny Szczelkanowcewej (uczennicy Mścisława Rostropowicza) i Denisa Seweryna. Studiowała w Charkowskim Konserwatorium im. Kotlarewskiego, zajmując jedno z trzech najwyższych miejsc na egzaminach wstępnych, ale z powodu wojny przeniosła się do Polski. Kontynuowała naukę w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie Cecylii Staneckiej. Uczestniczyła w warsztatach z Tomaszem Strahlem, Michałem Dmochowskim, Barbarą Marcinowską, Matthiasem Bergmanem i Marcelem Markowskim. W 2023 roku wystąpiła z orkiestrą na dużej i małej scenie Filharmonii Berlińskiej. Ukończyła studia licencjackie z wysokim rezultatem oraz pracą dyplomową poświęconą Dymitrowi Szostakowiczowi i jego I Koncertowi Wiolonczelowemu.


Emilia Biskupska
Pianistka, kameralistka, pedagog. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Katarzyny Popowej-Zydroń oraz prof. Jerzego Sulikowskiego. W 2022 roku obroniła z wyróżnieniem dyplom z Kameralistyki fortepianowej w klasie dr hab. Radosława Kurka.
Wśród jej największych osiągnięć pianistycznych znajdują się: I miejsce na XX Międzynarodowym Konkursie dla Młodych Wykonawców Anemos w Rzymie, III miejsce na XVIII Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Koninie, II miejsce na IV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Piano Talents w Mediolanie, Nagroda Specjalna przyznana przez Orkiestrę Antonio Vivaldi na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Beethoven Prize w Sondrio oraz I miejsce na Konkursie Muzycznym ISCART w Lugano.
Od 2020 roku została nagrodzona szeregiem nagród na konkursach kameralnych o skali międzynarodowej, m.in. Grand Prix na II International Online Instrumental Performance Competition w Toronto i III miejscem na II Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej „KraCamera” w Krakowie ( wraz z wiolonczelistą Mikołajem Wojciechowskim ) oraz II miejscem na Medici International Music Competition ( wraz z flecistą Konradem Fiszerem) . Zespół otrzymał tytuł finalisty II Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w Rzeszowie, a pozytywne recenzje z występów konkursowych pojawiły się w „Ruchu Muzycznym”.
Jest zdobywczynią Lauru Rubinsteina przyznawanego za osiągnięcia artystyczne. Wielokrotnie otrzymała stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Centrum Edukacji Artystycznej oraz Prezydenta Miasta Bydgoszczy, jak również JM Rektor Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.
Koncertowała solo i kameralnie w znaczących ośrodkach kultury regionu kujawsko-pomorskiego, takich jak: Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy, Pałac w Ostromecku czy Pałac w Lubostroniu.
Aktywnie działa w duetach z instrumentalistami i wokalistami.
Emilia z pasją oddaje się pedagogice. Jest w kadrze Międzynarodowych i Dziecięcych Kursów Muzycznych organizowanych przez Fundację Jana Romanowskiego, Międzynarodowych Warsztatach „Jak Wieniawski” w Kazimierzu Dolnym oraz Janowieckich Interpretacji Muzyki im. Jakuba Walaska. Obecnie jest zatrudniona na macierzystej Uczelni, gdzie pracuje ze studentami Wydziału Instrumentalnego oraz Wokalno-Aktorskiego.


Wstęp wolny, ale ilość miejsc jest ograniczona – obowiązuje rezerwacja miejsc pod nr 785 250 182 lub mailowo na adres: recepcja@palaceostromecko.pl


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand