Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Koncert grupy REMONT

Gdzie?
Koncert grupy REMONT

wstęp: 10 zł   (w dniu koncertu na bramce 20 zł)


Remont to jedna z pierwszych undergroundowych formacji muzycznych w Bydgoszczy.
Zespół tworzą:  wokalistka Justyna Speier-Fudzińska, perkusista Zbigniew Lodziński, basista Krzysztof Roehle, saksofonista Jarosław Głowski i gitarzysta Janusz Jabłoński.
Remont powstał na początku lat 80-tych XX wieku z inicjatywy gitarzysty Macieja Kamińskiego oraz perkusisty Jacka Molendy. Od roku 1984 po kilku roszadach instrumentalnych i personalnych zespół występował w składzie: Maciej Kamiński – gitara, Jacek Molenda – perkusja, Jarosław Głowski – saksofon, Zbigniew Górecki – wokal, Janusz Jabłoński – gitara basowa.
Muzycznie grupa od początku orbitowała wokół punka, ska, reggae i 2 Tone. W 1986 roku z powodu dywersyjnych działań Ludowego Wojska Polskiego, które powołało w swoje szeregi obu gitarzystów oraz perkusistę zespół zawiesił swoją działalność. Jak się okazało aż na 37 lat.
Pod koniec 2022r. Remont wyszedł z okresu hibernacji, odradzając się w nieco zmienionym składzie. Muzyczne korzenie Remontu niezmiennie sięgają do punkowych źródeł, co sprawia nam, a mamy też nadzieje, że i naszym słuchaczom wiele radości.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand