Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Finał I Ogólnopolskiego Festiwalu Wokalnego im. Oli Obarskiej

Gdzie?
Finał I Ogólnopolskiego Festiwalu Wokalnego im. Oli Obarskiej

Ze względu na wytyczne  Covid-19 obowiązuje limit miejsc, zapisy: olaobarska@kpck.pl. Ponadto zapraszamy na transmisję wydarzenia na żywo, na www.youtube.com/kpckbydgoszcz.
Festiwal to propozycja dla młodzieży (od 14 roku życia) i dorosłych. Eliminacje wstępne polegały na nadesłaniu karty zgłoszenia oraz nagrań 2 utworów z tekstami Oli Obarskiej, w tym obowiązkowo jednego o tematyce bydgoskiej, wybranych z listy przedstawionej wcześniej przez organizatorów. Na podstawie nadesłanych zgłoszeń, Komisja Kwalifikacyjna powołana przez organizatora, wytypowała uczestników, którzy zostaną zaproszeni do udziału w II etapie Konkursu, w formie Koncertu Finałowego.
W Jury Konkursu zasiądą:
Judyta Wenda – absolwentka Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku. Współpracowała m.in. z Teatrem Muzycznym w Łodzi, Teatrem Na Plaży w Sopocie, Narodowym Teatrem Edukacji im. A. Mickiewicza we Wrocławiu czy Teatrem Impresaryjnym w Toruniu. Laureatka wielu ogólnopolskich festiwali wokalnych. Solistka Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej
oraz
Wojciech Dyngosz – polski śpiewak operowy (baryton) i wykładowca akademicki. Absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy (dyplom z wyróżnieniem w 1996). Doktor habilitowany, pracownik Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Od 1997 występuje w Operze Nova w Bydgoszczy. Współpracował m.in. z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy, Operą Dolnośląską we Wrocławiu i Operą Śląską w Bytomiu. Wykonywał partie wokalne na płycie „Requiem dla chwil minionych” Jarosława Pijarowskiego i Józefa Skrzeka (premiera w 2015). Przewodniczący Jury III Ogólnopolskiego Festiwalu Wokalnego im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie w 2018.
Patronami honorowymi wydarzenia są Prezydent Miasta Bydgoszcz oraz Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.


______________________
Kalendarz wydarzeń
  odbywających się w   Bydgoszczy   miej zawsze pod ręką dzięki  aplikacji mobilnej  (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres   wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 


 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand