Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Wystawa PRL

Gdzie?
Wystawa PRL

Sprzęty domowe, pojazdy i przedmioty codziennego użytku z czasów PRL na wystawie na Fordonie


Pralka Frania, buty Relaks, rower Wigry, telewizor Tosca czy radioodbiornik Kasprzak to tylko wybrane eksponaty z czasów PRL, jakie będzie można obejrzeć podczas wystawy, która 23 października rozpocznie się w Centrum Handlowym Auchan Bydgoszcz. Przez dwa tygodnie w pasażu galerii handlowej będzie można oglądać sprzęty domowe, elektronikę, przedmioty codziennego użytku, a nawet pojazdy, które starsi znają z dzieciństwa i młodości, a nastolatkowie jedynie z opowieści czy filmów sprzed lat. Wstęp wolny.


Od soboty 23 października Centrum Handlowe Auchan Bydgoszcz zaprasza do podróży w przeszłość, w codzienność Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Tego dnia w pasażu galerii handlowej rozpocznie się dwutygodniowa wyjątkowa wystawa. Wśród licznych eksponatów znajdzie się wiele przedmiotów będących nie tylko pamiątkami, ale wręcz symbolami PRL-u, np. pralka Frania, buty Relaks, butelka po occie czy papier toaletowy na sznurku. Starsi, którzy odwiedzą wystawę, będą mieli dobrą okazję do wspomnień z dzieciństwa, a młodsze pokolenia poznają historię Polski w praktyce.


Odwiedzający wystawę będą mogli przypomnieć sobie lub dowiedzieć się, jakie sprzęty królowały w domach od lat 50. do 80. XX w. Będzie można obejrzeć pralki marek Frania czy Światowid wraz z akcesoriami oraz sprzęty kuchenne, jak prodiż czy robot kuchenny Predom. Nie zabraknie też przedmiotów, które umilały czas spędzany w domu, wśród których będą telewizor Tosca, magnetofon szpulowy, radioodbiornik Kasprzak, a nawet colorofon, bez którego nie mogła odbyć się żadna dyskoteka czy prywatka. Na wystawie zgromadzono również oryginalne opakowania po produktach spożywczych oraz środkach czystości, których zdobycie w czasach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej było nie lada wyzwaniem. Wśród eksponatów dostępnych na wystawie znajdą się również pojazdy, jakie przed laty można było spotkać na ulicach miast – motorower oraz rower marki Wigry. Najmłodszych, którzy wraz z rodzicami odwiedzą „Wystawę PRL” z pewnością zainteresują zaprezentowane na niej zabawki.


„Wystawa PRL” odbędzie się od 23 października do 6 listopada w Centrum Handlowym Auchan Bydgoszcz przy ulicy Rejewskiego 3 w Bydgoszczy. Ekspozycja będzie dostępna w godzinach pracy galerii handlowej od poniedziałku do soboty w godzinach od 9.00 do 21.00. Wstęp wolny.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand