Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Aïsha Devi (CH/DE)

Gdzie?
Aïsha Devi (CH/DE)

23 października 2021, godz. 22.00 / Klub Mózg


KONCERT :   Aïsha Devi (CH/DE)


Są tacy, co uważają, że muzyka elektroniczna odwołuje się raczej do potrzeb ciała niż ducha, że odcina się od tradycji, zapatrzona w przyszłość. Tych Aïsha Devi może wprawić w zakłopotanie, bo futurystyczne brzmienia i klubową rytmikę w naturalny sposób łączy z wielowiekowym dziedzictwem Azji – dźwiękami instrumentów rytualnych, śpiewem alikwotowym, ale też technikami medytacyjnymi, czy wreszcie samą koncepcją czasu oraz przestrzeni w muzyce. Urodziła się w Szwajcarii, ale jej korzenie to Nepal i Tybet, więc zderzenie światów, kultur i epok to w jej przypadku nie wydumany artystyczny koncept, lecz samo życie.


Recenzenci jej wydawnictw – choćby znakomitego albumu „DNA Feelings” – nie mogą się nachwalić alchemicznych talentów Aïshy, zestawiając artystkę choćby z Björk czy Arcą. Natomiast Aïsha Devi w wersji live to niepowtarzalne, wciągające doświadczenie, powrót do terapeutycznych źródeł muzyki. Magia, która działa na publiczność od Syberii przez Meksyk, po Polskę – w naszym kraju oklaskiwała ją już publiczność krakowskiego festiwalu Unsound.


_____________________
Kalendarz wydarzeń
    odbywających się w     Bydgoszczy     miej zawsze pod ręką dzięki    aplikacji mobilnej    (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres     wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand