Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Klasyka i Jazz: Eljazz Big - Band i orkiestra kameralna

Gdzie?
Klasyka i Jazz: Eljazz Big - Band i orkiestra kameralna

Program został złożony z inspiracji kompozycjami Jana Sebastiana Bacha.
Ten wybitny kompozytor i organista jest źródłem inspiracji dla wielu artystów. Jego utwory wykonywane były przez orkiestry symfoniczne, kameralne , chóry, zespoły jazzowe , rockowe, również przez niezliczone ilości solistów.
W 270 rocznicę śmierci kompozytora Józef Eliasz postanowił oddać hołd temu wspaniałemu artyście i przygotował program poświęcony jego kompozycjom.
Eljazz Big Band i orkiestra kameralna zagrają koncert, na którym usłyszymy najbardziej znane utwory Bacha a na którym znajdą się m.in Toccata, Ach Mein Sinn, Preludium c-moll, Aria na Strunie G, Bourree.
Będzie to jednak koncert na którym Bach zabrzmi zupełnie inaczej za sprawą wyjątkowych aranżacji. Wśród aranżerów pojawiają się nazwiska kojarzone przede wszystkim z muzyką jazzową, Jacek Namysłowski, Andrzej Jagodziński, Paweł Tomaszewski, Adam Lemańczyk i inni. Inspiracja muzyką Bacha jak się okazuje nie ma granic, a zetknięcie się z nią z jednej strony jest wielkim wyzwaniem, a z drugiej daje ogromne możliwości interpretacji.


______________________
Kalendarz wydarzeń
  odbywających się w   Bydgoszczy   miej zawsze pod ręką dzięki  aplikacji mobilnej  (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres   wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand