Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Krzysztof Jurkiewicz i Jarosław Medyński

Gdzie?
Krzysztof Jurkiewicz i Jarosław Medyński

Krzysztof Jurkiel Jurkiewicz- autor, kompozytor, gitarzysta, mandolinista i wokalista w zespołach Słodki Całus od Buby i Formacja, wcześniej związany z grupami Packet, Smugglers i Szela. Występuje na scenach piosenki turystycznej, folku i piosenki poetyckiej od końca lat osiemdziesiątych XX w. Ma na swoim koncie wiele nagród za piosenki i za teksty, często jest zapraszany do jury konkursów poetyckich lub festiwali. Od kilku lat jest przewodniczącym jury festiwalu YAPA.
W marcu 2021, nakładem Fundacji Hals, wydał pierwszą solową płytę- Krzysztof Jurkiewicz LISTOPAD- zawierającą przede wszystkim jego autorskie utwory.
W trakcie występu usłyszymy głównie utwory z płyty LISTOPAD, nie zabraknie jednak piosenek z repertuaru Słodkiego Całusa od Buby.
Jarosław Medyk Medyński- od końca lat osiemdziesiątych XX w. członek zespołu Słodki Całus od Buby, w którym gra na harmonijkach ustnych i czasem spontanicznie podśpiewuje. Specyficzny styl gry i niekonwencjonalne frazowanie stanowią niepodrabialny muzyczny podpis Medyka, budujący charakter płyt i koncertów SCoB.
Na płycie LISTOPAD harmonijki Medyka- obok gitar i wokalu Jurkiela- stanowią najbardziej rozpoznawalny składnik brzmienia niemal wszystkich utworów.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand