Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Wernisaż - Wyszywana mapa Kanału Bydgoskiego

Gdzie?
Wernisaż - Wyszywana mapa Kanału Bydgoskiego

Informacje od organizatora:


Zapraszamy, na wyjątkowe spotkanie, w czasie którego zostanie zaprezentowana wyszywana mapa Kanału Bydgoskiego.
Szczególna forma przedstawienia bezpośrednich okolic odcinka między IV a VI śluzą Kanału Bydgoskiego intryguje techniką haftu oraz innych technik rękodzielniczych. Projekt "Podążając z igłą i nitką wzdłuż Kanału Bydgoskiego " nie ograniczył się jednak wykonania mapy, ale sprowokował inne niespodziewane działania, o których opowie pomysłodawczyni i wykonawczyni projektu Joanna Michalska.


- - - - - - - - - - -  


Spotkajmy się przy mapie, w Muzeum Kanału Bydgoskiego w piątek 3 września 2021 r. o godz. 17.00.


- - - - - - - - - - -


Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu miasta Bydgoszczy.


- - - - - - - - - - -


Kilka słów o autorce projektu:
Joanna Michalska - z wykształcenia plastyk i projektant odzieży. Propagatorka „szycia ręcznego”. Podkreśla, że szycie ręczne to fantastyczny sposób na wyciszenie i relaks. Pretekst, by na chwilę zatrzymać się „tu i teraz”. Warsztaty szycia ręcznego, haftu i cerowania prowadzi od kilku lat. Ubiegłoroczna stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego #kulturawsieci. Od 12 lat projektuje i szyje akcesoria, zabawki i rozmaite miniaturowe postacie – m.in. w ramach autorskiego projektu @szmacianemisie Swoją pasją do szycia ręcznego dzieli się na stronie www.nitkomaniacy.pl

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand