Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Wystawa "Niech żyje Pippi!"

Gdzie?
Wystawa "Niech żyje Pippi!"

Informacje od Organizatora:
Pippi Pończoszanka. W ciągu siedemdziesięciu pięciu lat podbiła świat. Bawiąc, zaskakując, zmuszając do refleksji, prowokując. Kochają ją dzieci, a dorośli cenią jej niezależność od autorytetów i widzą w niej symbol wolności. Pippi wciąż jest tak aktualna jak wtedy, gdy Astrid Lindgren pisała pierwszą książkę o jej przygodach, a świat pogrążony był w wojnie. Również dziś Pippi ma do odegrania ważną rolę – jako wytwór dziecięcej wyobraźni, rebeliantka, poszukiwaczka przygód i najlepsza przyjaciółka. Niech żyje Pippi Pończoszanka!
Wystawa poświęcona postaci Pippi Pończoszanki z okazji jej 75. urodzin została przygotowana przez Astrid Lindgren Company, Instytut Szwedzki i Ambasadę Szwecji w Polsce.
Fundacja 12 Kamienica i marka TuCzyTam.
Kamienica 12 mają przyjemność i zaszczyt przedstawić wystawę bydgoszczanom.
Pippi inspiruje i bawi, dlatego otwarcie wystawy połączymy z warsztatami i "przytupem" (za dużym butem, oczywiście jak na rudowłosą bohaterkę przystało).
Na imprezę otwarcia zapraszamy już dziś, o kolejnych atrakcjach napiszemy niebawem. Będą to atrakcje dla dzieci i dorosłych ( w tym pedagogów i psychologów), dla dużych i małych. Dla dziewczynek i chłopców, dla kobiet i mężczyzn. Dla tych którzy zdają sobie sprawę z faktu, ile postać Pippi wniosła w życie kolejnych pokoleń i tych, którzy nie mają o tym pojęcia, ale kochają bohaterkę Astrid Lindgren.
Zapisy na otwarcie wystawy i towarzyszące mu warsztaty, email: tuczytam@op.pl, w temacie wpisujcie "PIPPI.OTWARCIE"
Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.
KONKURS:
Zachęcamy dzieci (powyżej czwartego roku życia)  do wzięcia udziału w konkursie na kreatywny, stworzony mieszanymi technikami, chętnie przestrzenny, wizerunek, portret, Pippi .  Pamiętajcie, że Pończoszanka była Poszukiwaczką Rzeczy. Może Was to zainspiruje?
Zdjęcia, lub filmy, z prezentacją pracy, należy wysłać do 7 września, na adres: tuczytam@op.pl, w temacie wpisując "Konkurs", (w treści podać nr telefonu rodzica i wiek dziecka) i czekać na wiadomość zwrotną z informacją, gdzie i kiedy należy przekazać oryginał pracy. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniu wernisaży wystawy.
Warsztaty i wystawa są możliwe dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miasta Bydgoszczy. Są częścią projektu pn. "Bydgoszcz czyta, Bydgoszcz tworzy.
Z TuCzyTam książki znam. Cykl interdyscyplinarnych spotkań z najlepszymi książkami dla dzieci i młodzieży", realizowanego przez Fundację 12 Kamienica.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand