Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Old Film Festival 2021

Gdzie?
Old Film Festival 2021

OLD FILM FESTIVAL BYDGOSZCZ 2021 to nowe wydarzenie na filmowej mapie Polski, w całości poświęcone produkcjom powstałym w pierwszej połowie XX wieku, w większości czarno-białym i niemym lub ozbawionym ścieżki dźwiękowej, którą w trakcie pokazów zastąpi muzyka na żywo.
W programie OLD FILM FESTIVAL BYDGOSZCZ 2021 znajdą się krótkie formy filmowe, przeważnie 15-20 minutowe, skierowane do różnych grup widzów:dokumentalne, fabularne, animacje. To często produkcje wytwórni specjalizujących się w tytułach edukacyjnych, ale także kroniki i etiudy propagandowe, opisujące historię i kulturę kraju, w którym zostały zrealizowane. Oddzielna sekcja festiwalu poświęcona zostanie kinu amatorskiemu i nieprofesjonalnemu.
Formuła OLD FILM FESTIVAL BYDGOSZCZ 2021 jest otwarta i dopuszcza filmy różnych gatunków z całego świata. Pokazane zostną taśmy ze zbiorów własnych, pozyskane z krajowych filmotek, a także podczas otwartego naboru z prywatnych archiwów, których wiele wciąż jeszcze spoczywa na strychach i w piwnicach.
Pierwszej edycji OLD FILM FESTIVAL BYDGOSZCZ 2021 towarzyszy konkurs pod tytułem „16” na jednominutowy film nakręcony przy użyciu współczesnych technologii. Oprócz pokazów w kultowym bydgoskim kinie Pomorzanin planowane są projekcje plenerowe, instalacje artystyczne, performance i koncerty.


______________________
Kalendarz wydarzeń odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand