Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

„Co można robić w muzeum? Świętować Mikołajki!” - online

„Co można robić w muzeum? Świętować Mikołajki!” - online

Muzeum Okręgowe zaprasza do świętowania Mikołajek w sieci. W programie, 6 grudnia, znajdą się wystawy, filmy oraz rodzinne spotkanie z bydgoską mistrzynią świata w cukiernictwie – Jowitą Woszczyńską, która w trakcie warsztatów online, podzieli się tajnikami zdobienia świątecznych ciasteczek.
W związku z czasowym zamknięciem muzeów Muzeum Okręgowe kontynuuje aktywizujący projekt kulturalny, umożliwiający kontakt ze sztuką poprzez kanały internetowe.
#zMOBwDOMu, w okresie lockdownu spełnia zadania związane z budowaniem komunikacji pomiędzy muzeum a jego odbiorcami. Z myślą o tych, którzy nie mogą na co dzień dotrzeć do nas, a którzy są zainteresowani zbiorami i działalnością MOB, kontynuujemy projekt, zapoczątkowany podczas pierwszego lockdownu, poszerzając go o kolejne propozycje.
#DIYmuzem, to plastyczne rodzinne tutoriale przedstawione krok po kroku. 6 grudnia zapraszamy na tutorial wykonywania świątecznych ozdób, dekoracji i opakowań z cyklu „zrób to sam”.
#MOBon, to spotkania z pracownikami muzeum, którzy opowiadają o wystawach stałych i czasowych, a także przedstawią historie poszczególnych dzieł, zarówno prezentowanych na wystawach jak i przechowywanych w muzealnych magazynach. Z okazji Mikołajek zaprezentujemy opowieść filmową o świętym Mikołaju – jednym z patronów Bydgoszczy.
Szczególnym wydarzeniem, na które zapraszamy jest świąteczne lukrowanie  pierników z Jowitą Woszczyńską, bydgoską mistrzynią świata w cukiernictwie, która w trakcie warsztatów online, podzieli się z nami tajnikami zdobienia świątecznych ciasteczek. Dostępne będą trzy terminy: 11:00, 12:30, 14:00. Zajęcia odbędą się na platformie Zoom. Spotkania są płatne, materiały częściowo dostarcza muzeum, koszt pakietu dla uczestnika to 1zł. Płatność i odbiór pakietów w kasie Centrum Edukacji Muzealnej. Zapisy na zajęcia przyjmujemy drogą mailową promocja@muzeum.bydgoszcz.pl, płatności i odbiór pakietów można odbierać od 1 do 3 grudnia w godz. od 8.00 do 15.45, oraz 4 grudnia od 8.00-18.00.


____________________
Kalendarz wydarzeń 
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej  (Android i iOS).  
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl  
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.


 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand