Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Zagrali i Poszli

Gdzie?
Zagrali i Poszli

Zagrali i Poszli są obecni na scenie od 1991 roku. Początkowo jako duet gitarowy (Arek i Andrzej) wędrujący po górach i śpiewający przy każdej okazji i każdym ognisku, dziś czterech/pięciu/sześciu, a w porywach do siedmiu muzyków i bogate instrumentarium: dwie gitary elektroakustyczne, ukulele, banjo, banjolele, mandolina, gitara elektryczna i basowa, akordeon, instrumenty perkusyjne, saxofon, flecik i oczywiście wokale. Wykonywany repertuar to własne kompozycje stanowiące skrzyżowanie piosenki folkowej, bluesa, country i rocka. Z wielką swobodą śpiewają o wędrowaniu – po górach, po prerii, po morzach i oceanach, po pustyni… ZiP jest doskonale znany w kręgach piosenki turystycznej i poezji śpiewanej oraz z przeglądów piosenki żeglarskiej i szantowej – zaczęło się na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki „WIBRAMY” (pierwsze miejsce w 1998 roku). Po kilkuletniej przerwie spowodowanej włóczęgą po świecie właśnie i okazjonalnymi występami, przypomnieli o swoim istnieniu w sierpniu 2013 na Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie zajmując drugie miejsce w konkursie na najlepszą piosenkę. I się zaczęło drugie życie… – 2014 – dwa wyróżnienia na Giełdzie w Szklarskiej Porębie, – 2014 – Szanta Claus Festiwal w Poznaniu – I miejsce – 2015 – nagroda „PROMOTOR KULTURY 2014″ podczas Gali Finałowej Plebiscytu „Człowiek Roku” ustanowiona przez portal turystyczny PiastowskaKorona.pl; – 40 YAPA w Łodzi 2015 – wyróżnienie; – XXIX Festiwal Piosenki Turystycznej i Studenckiej BAKCYNALIA – I miejsce w konkursie – Nominacja do udziału w XXXV Międzynarodowym festiwalu Piosenki Żeglarskiej SHANTIES 2016 w Krakowie. – 2016 – Koncert w Radio Gdańsk transmitowany na żywo – Nagroda PREZYDENTA MIASTA KRAKOWA na Międzynarodowym Festiwalu SHANTIES 2016 – 41 Ogólnopolski Przegląd Piosenki Turystycznej YAPA 2016 – wyróżnienie i nominacja do udziału w Festiwalu DANIELKA. – Nagroda Kulturalna Miasta Gniezna „Królik”.
Grają kilkanaście koncertów w roku i graliby częściej gdyby nie obowiązki rodzinne, zawodowe i inne pasje, którym nie chcą odpuścić oraz… inne muzyczne projekty, w które się angażują. W 2016 roku ZiPom stuknęło 25 lat aktywności koncertowej! Ale z hucznymi jubileuszami poczekają do 30-stki!


 ______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand