Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Feria de Abri(l)r - koncert szkoły flamenco

Gdzie?
Feria de Abri(l)r - koncert szkoły flamenco

Stukot obcasów i dźwięk kastanietów, do tego piękne stroje i żywa, rytmiczna muzyka flamenco – na koncert w andaluzyjskich klimatach zapraszają tancerki z Akademii Duende Flamenco.  
Tytuł koncertu “Feria de Abri(l)” nawiązuje do nazwy jednego z ważniejszych świąt w Andaluzji – Feria de Abril, które najhuczniej obchodzone jest w stolicy tego regionu Hiszpanii – w Sewilli.
Bydgoska nazwa koncertu – Feria de Arbri(l)r to gra słów – słowo „abrir” oznacza z hiszpańskiego „otwierać”. W ten sposób chcemy w symboliczny sposób podkreślić początek powrotów koncertów granych na żywo i uciec na moment od sztuki i kultury dostępnej ostatnimi czasy jedynie w internecie. To także fiesta otwarcia kultury i otwarcia się na nią.   
Jak na prawdziwy koncert flamenco przystało, nie zabraknie energii, szelestu falban, dźwięków kastanietów i stukotu obcasów. Usłyszymy i zobaczymy m.in. żartobliwy garrotin, pełną powagi soleę, dostojny tientos tańczony z chustą , fiestowe jaleo czy kobiecą romerę.
Wystąpią tancerki Akademii Duende Flamenco.
Na gitarze zagra Sławomir Dolata, na cajon i instrumentach perkusyjnych –  Dawid Cholewiński, a na skrzypcach – Monika Szala.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 


 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand