Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Emilia Pawłowska "Czas nas uczy pogody"

Gdzie?
Emilia Pawłowska "Czas nas uczy pogody"

"Czas nas uczy pogody" to zbiór najpiękniejszych polskich piosenek świata w lekko jazzujących aranżacjach swą poetycką treścią dotykających doświadczeń życiowych każdego z nas. Utwory te wykonywali wcześniej wyśmienici artyści, do których należą m.in. Zbigniew Wodecki, Stanisław Soyka, Edyta Geppert, Urszula Dudziak, Magda Umer, Danuta Rinn, Grażyna Łobaszewska, Michał Bajor, Jaromir Nohavica i inni.
Wystąpią:
Emilia Pawłowska – śpiew
Piotr Dąbrowski - instrumenty klawiszowe
Maciej Olesiński - gitary
Bartek Werachowski - bas
Alan Balcerowski - saksofony
Patryk Dolepski - perkusja
Koncert odbędzie się 10.09 (czwartek), start o godzinie 19.
Bilety w cenie 30 zł do nabycia: https://goingapp.pl/wydarzenie/czas-nas-uczy-pogody-emilia-pawlowska-z-zespolem/wrzesien-2020
Z uwagi na reżim sanitarny i chęć zapewnienia bezpieczeństwa odwiedzającym goście zostaną rozsadzeni na miejscach siedzących przy osobnych stołach.
Informacje o występujących:
Emilia Pawłowska
Na scenę powróciła po kilkunastu latach przerwy, niosąc ze sobą solowy album z coverami najpiękniejszych polskich piosenek świata pt. "Czas nas uczy pogody", zaaranżowany w ciepłym jazzowym klimacie. Album zdobył wielu fanów i został doceniony przez media m.in. Polskie Radio Pomorza i Kujaw, Radio Weekend FM oraz Portal ISAK. O płycie: http://www.isak.pl/czas_nas_uczy_pogody_-_plyta_emili_pawlowskiej/rok_2018/relacje/ W swoim regionie popularyzuje twórczość polskich artystów "minionych lat" organizując kameralne koncerty z programem "Czas nas uczy pogody" oraz piosenkę poetycką głównie do słów Marka Sochackiego w programie pt. "W Weronie". Ponadto wierna poezji i instrumentalnym improwizacjom stara się zdefiniować autorski wymiar muzycznej ekspresji współpracując ze wspaniałymi muzykami nad kolejnym, w pełni studyjnym autorskim albumie. Emilia Pawłowska wcześniej występując pod panieńskim nazwiskiem Isbaner zdobyła laury kilku konkursów piosenki o zasięgu wojewódzkim i ogólnopolskim m.in. w 2000 r. reprezentowała woj. kujawsko – pomorskie podczas warsztatów wokalnych prowadzonych przez Elżbietę Zapendowską i Andrzeja Głowackiego podczas XXX Festiwalu Artystycznym Młodzieży Akademickiej FAMA w Świnoujściu gdzie wystąpiła w koncercie laureatów. Również w 2000 r. brała udział w nagraniach płyty z okazji 25-lecia istnienia Big Bandu Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy, realizowanego w studiu Radia PiK. Kilkakrotnie gościnnie występowała na antenie TVP3 Bydgoszcz, TVP3 Poznań i TVP2. W 2002 r. nagrała płytę z pieśniami religijnymi pn. "Strugami wylewać miłość" w MGOK w Więcborku. W roku 2006, za namową bliskich wzięła udział w „Szansie na Sukces” z zespołem HARLEM. Po dłuższej przerwie, w 2018 r. wróciła do występów przed szerszą publicznością. Po kilku recitalach w listopadzie 2018 r. przy współpracy z kompozytorem i aranżerem Robertem Wiórkiewiczem wydaje pierwszy solowy album zaaranżowany w lekkim jazzowym klimacie z programem „Czas nas uczy pogody”.
Piotr Dąbrowski
Pianista akompaniator, dyrygent, aranżer. Absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy oraz Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Jego życie zawodowe związane jest ściśle z muzyką jazzową i rozrywkową. Swoje umiejętności pianistyczne i aranżerskie wykorzystuje pełniąc rolę kierownika muzycznego w wielu projektach (m.in. na Ogólnopolskim Festiwalu pamięci Andrzeja Zauchy „Serca bicie” w Bydgoszczy). Aranżuje i koncertuje współpracując także z Filharmonią Pomorską im. I. Paderewskiego w Bydgoszczy. W swoim dorobku ma udział w projektach z takimi gwiazdami polskiej estrady jak: Krystyna Prońko, Igor Herbut, Grażyna Łobaszewska, Małgorzata Ostrowska, Janusz Szrom czy Krzesimir Dębski. Od 2005 roku jest także dyrygentem zespołów big bandowych działających w Pałacu Młodzieży. Liczne nagrody zdobywane na zagranicznych i polskich festiwalach oraz konkursach muzycznych potwierdzają wysoki poziom wykonawczy zespołów. Big bandy  z Pałacu Młodzieży grały koncerty  z takimi gwiazdami polskiej estrady jak: Krystyna Prońko, Anna Serafińska, Henryk Miśkiewicz, Bernard Maseli oraz Jerzy Główczewski. W ostatnim projekcie płytowym udział wziął czołowy polski saksofonista – Maciej Sikała. Jego pianistyczne doświadczenie sceniczne to również m.in.: wieloletnia współpraca z „Eljazz Big Band”, udział w wybranych spektaklach w Teatrze im. W. Horzycy w Toruniu oraz w Teatrze Muzycznym w Toruniu (spektakl „Machiavelli”), liczne koncerty z Tomkiem Kamińskim (muzyka autorska, religijlna), akompaniament podczas turniejów Poezji Śpiewanej i Piosenki Aktorskiej, udział w roli akompaniatora w warsztatach wokalnych prowadzonych m.in. przez Elżbietę Zapendowską, Janusza Szroma i Joannę Żółkoś-Zagdańską.
Maciej Olesiński
Maciej Olesiński - gitarzysta, wokalista, pedagog. Absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie gitary jazzowej Piotra Olszewskiego. Aktywnie działa zarówno na lokalnej scenie, jak i w całym kraju. Oprócz licznych występów w Grupie D-Tonacja, współpracuje m. in. z Filharmonią Pomorską, Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, Józefem Eliaszem i Fundacją Eljazz, Tadeuszem Seibertem. Z Emilią Pawłowską jest muzycznie związany od 2018 roku.
Alan Balcerowski
Swoją naukę gry na saksofonie zaczynał w Państwowych Szkołach Muzycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim i Kielcach. Ukończył studia na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie saksofonu Macieja Sikały, gdzie kontynuuje naukę. Gra na saksofonie sopranowym, altowym i tenorowym, a także na klarnecie i flecie poprzecznym. Współpracował z: • Big Bandem Jana Konopa, • Eljazz Big Bandem, • Big Bandem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, • Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrem Muzycznym w Toruniu, • Teatrem im. Wilama Horzycy w Toruniu, • Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, • Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, • Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Grał na różnych festiwalach m.in. Old Jazz Meeting Złota Tarka 2017, Zakopiańka Wiosna Jazzowa 2017, 15. Bydgoszcz Jazz Festival, 15. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Toffifest. Poza pracą koncertową uprawia działalność pedagogiczną. Uczy gry na saksofonie w Publicznej Szkole Muzycznej I st. w Górsku.
Bartek Werachowski
Jest studentem wydziału Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Artystycznej na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie kontrabasu. Współpracował z takimi zespołami jak: Capella Bydgostiensis, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej, Big Band Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, Polska Orkiestra Muzyki Filmowej. Gra na gitarach basowych z progami jak i bez.
Patryk Dolepski
Ukończył Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na wydziale instrumentalnym obecnie student 5 roku na tej samej Akademii na kierunku perkusja jazzowa. Współpracuje m.in Operą Nova, Filharmonią Pomorską, Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, Polska Orkiestrą Muzyki Filmowej. Inspiracje Jojo Meyer, Larnell Lewis, Tony Williams, Buddy Rich.


____________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand