Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Leszek Kułakowski Quintet feat. Andy Middleton

Gdzie?
Leszek Kułakowski Quintet feat. Andy Middleton

STOWARZYSZENIE ARTYSTYCZNE ELJAZZ zaprasza na koncert realizowany w ramach dziewiątej edycji Europejskiej Akademii Jazzu. Przed bydgoską publicznością wystąpi zespół:
Leszek Kułakowski Quartet w premierowym programie pt. ” COPY & INSERT” feat. Andy Middleton
w składzie:
- Leszek Kułakowski – fortepian, kompozytor
-Andy middleton-saksofony -sopranowy, tenorowy
- Jerzy Małek– trąbka, flugelhorn
- Piotr Kułakowski - kontrabas
- Tomasz Sowiński – perkususja
Bilety w cenie 30 zł do nabycia w Eljazzie.
Premierowy projekt Leszek Kułakowski Quartet „Copy & Insert”proponuje szeroki stylistycznie program od „groove’owych” utworów, po wysublimowaną poetykę i zabawę brzmieniem. Kułakowski powraca do hard-bopowego, nasycownego intensywnym rytmem grania, to świadomy ukłon w stronę jazzowej tradycji. Naczelną ideą kompozycji jest kontrast, szukanie nowych barw pomiędzy instrumentami melodycznymi: fortepianem i instrumentami dętymi. W tej „melodycznej dyskusji” uczestniczą również kontrabas i perkusja. Kompozycje są nasycone osobnością L.Kułakowskiego i posiadają „jazzowy drive”.Kwintet Leszka Kułakowskiego wykona repertuar z najnowszego albumu .„Copy & Insert” – muzykę pełną kolorów, szerokich planów melodycznych, liryzmu, nawiązującą stylistycznie do hard-bopu i tradycji jazzu europejskiego.
"Copy & Insert" to bardzo atrakcyjny materiał, z którym powinien zapoznać się każdy szanujący się miłośnik wspołczesnego jazzu. Ciekawe kompozycje obfitują w całe mnóstwo wciagających solówek, w których prym wiodą te kreowane przez Andy'ego Middletona i Jerzego Małka. Udział tak znakomitych muzyków niewątpliwie dodaje muzyce Kułakowskiego blichtru i splendoru, a jednak siłą tej płyty są przede wszystkim znakomite kompozycje, doskonale definiujące artystę jako jedno z najważniejszych zjawisk rodzimej sceny jazzowej. Sam lider również nie szczędzi nam wciągających klimatem improwizowanych solówek ujawniających nie tylko znakomity warsztat i precyzję, ale też perfekcyjne wyczucie klimatu.
Partnerem wydarzenia jest Województwo Kujawsko - Pomorskie
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”
Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego programu Operacyjnego Województwa Kujawsko - Pomorskiego na lata 2014-2020.
Zadanie współfinansowane przez Miasto Bydgoszcz.


______________________
Kalendarz wydarzeń
 odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).      
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand