Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Agnieszka Wysocka. Współczesne biblioteki - architektura i funkcja

Gdzie?
Agnieszka Wysocka. Współczesne biblioteki - architektura i funkcja

Informacje od Organizatora:
Budynki i funkcja bibliotek bardzo się w ostatnich czasach zmieniają. Jest to proces bardzo dynamiczny i badacze zjawiska zauważają, że takie procesy zaczęły się mniej więcej w latach 90. XX wieku. Powstają obiekty wielofunkcyjne. Biblioteki, obok tradycyjnych zadań – gromadzenia i udostępniania książek stają się centrami kultury, miejscami spotkań, przestrzeniami, w których chce się przebywać. Takim wyzwaniom muszą sprostać architekci. Jak się im to udaje, w czasach kiedy coraz więcej książek i czasopism możemy odnaleźć w e-bibliotekach, które potrzebują ciekawej i przyjaznej oprawy graficznej, ale budynku – niekoniecznie. Przyjrzymy się wybranym, najnowszym realizacjom budynków dla bibliotek na świecie i w Polsce.
Agnieszka Wysocka


Agnieszka Wysocka – historyczka sztuki, wykładowczyni UKW w Bydgoszczy, pracowniczka KPCK w Bydgoszczy (Pracownia Dziedzictwa Kulturowego), bada historię architektury XIX i XX wieku, autorka publikacji naukowych i popularno-naukowych.


______________________
Kalendarz wydarzeń  odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).   
______________________  
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl      
______________________  
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand