Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Spotkanie z dr. Adamem Piekarskim

Gdzie?
Spotkanie z dr. Adamem Piekarskim

Bitwa nad Little Bighorn. Przegrane zwycięstwo Siuksów.
W ramach programu America@Your Library® zapraszamy na spotkanie z dr. Adamem Piekarskim - absolwentem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, prezesem Polskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Indian, członkiem Polsko-Amerykańskiego Towarzystwa Etnologicznego i Muzeum Indian Amerykańskich w Waszyngtonie. Od lat  zajmuje się promocją  w Polsce kultury tubylczych ludów Ameryki Północnej. W 2014 roku wyruszył w podróż śladami historycznej wyprawy Lewis i Clarka pokonując w sumie 23 tys. km. Trasa biegła od wybrzeża wschodniego poprzez St. Louis, skąd wyruszyła właściwa wyprawa, wzdłuż rzek Missouri, Snake i Columbia, aż nad Pacyfik. Pod koniec 2018 ukazała się jego książka „Wyprawa Lewisa i Clarka na Zachód Ameryki”.
Spotkanie będzie poświęcone wydarzeniu jakie miało miejsce na Równinach i Prerii w latach siedemdziesiątych XIX wieku - bitwie nad Little Bighorn.
Wstęp wolny.


 ______________________
Kalendarz wydarzeń  odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).   
______________________  
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl      
______________________  
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand