Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Sensoplastyka - zajęcia dla dzieci

Sensoplastyka - zajęcia dla dzieci

Informacje od Organizatora:
Tym razem chciałabym zaskoczyć młodych odbiorców techniką action painting. Sposób ten w mojej aranżacji ma wspierać wszechstronny rozwój dziecka: pobudzać kreatywność, budować pozytywny obraz samego siebie (czyli dbamy o poczucie wartości!) raz zmieniać szkolne podejście do sztuk plastycznych.
Dla uczestników ważna będzie radość z działania oraz nietypowe medium, które zostanie niespodzianką do czasu rozpoczęcia warsztatów.
Druga część warsztatów to pobudzanie dziecięcych zmysłów  - głównie jednego z nich - węchu. Przeniesiemy się do świata małej Mary z powieści „Tajemniczy ogród” Burnett'a. Jeden z fragmentów posłuży dzieciom do stworzenia własnego dzieła sztuki na zadany temat. W tym celu zamiast farb czy kredek będziemy używali... przypraw. Propozycja ta wielokrotnie spotykała się z entuzjazmem i zaangażowaniem dzieci. Będzie się działo! Będzie pachniało. Kontakt z literaturą buduje w młodym człowieku pozytywne nastawienie do książek oraz zachęca do ich częstszego sięgania. Dodatkowo, dziecko ma nieskrępowaną możliwość do eksperymentowania z tworzywem, z którego zazwyczaj nie może korzystać w taki sposób.
Prosimy o wygodny strój dla dziecka.
Ilość miejsc: maksymalnie 12 uczestników
Wiek: 5 – 10
(ważne aby dziecko w czasie trwania warsztatów nie potrzebowało nieustannego wsparcia rodzica)
Czas trwania: ok. 1,5h
Koszt: 15 zł / os
Prowadzącą warsztaty jest Wiktoria, krytyk artystyczny i pedagog specjalny. Pracuje z dziećmi w przedszkolu integracyjnym: prowadzi tam zajęcia z arteterapii/sensoplastyki. Możecie ze spokojną głową zostawić dzieci pod jej opieką i pójść na kawę.


______________________
Kalendarz wydarzeń
 odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS). 
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl 
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand