Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Wystawa - Bajkowe środki podróży

Gdzie?
Wystawa - Bajkowe środki podróży

Kto będąc dzieckiem nie marzył o tym, aby przenieść się w świat bajek? W dniach 3-19 sierpnia mieszkańcy Bydgoszczy i okolic będą mogli zwiedzać interaktywną wystawę „Bajkowe środki podróży” i zobaczyć magiczne wehikuły ulubionych bohaterów z dzieciństwa. Wystawie będzie towarzyszyć akcja czytania książek dzieciom we współpracy Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy. To wszystko w Zielonych Arkadach.
Już od 3 sierpnia na pasażach Zielonych Arkad będzie można zwiedzać wystawę „Bajkowe środki podróży”. Ekspozycja obejmie 7 interaktywnych wysp tematycznych, które przedstawiają świat wybranych bajek.
Wśród baśniowych środków transportu dzieci i dorośli zobaczą łódkę w kształcie liścia, w której mieszka malutka Calineczka. Nie zabraknie kultowej karocy Kopciuszka, którą ciągnie pięknie mieniący się koń. W powietrzu zawiśnie latający dywan z „Baśni z 1001 nocy”, obok którego będzie można zwiedzać sezam ze skarbami. Wielbiciele niezwykłych przygód „Alicji w Krainie Czarów” będą mogli zajrzeć do tajemniczego tunelu oraz przeglądać się w krzywym zwierciadle. Przy wyspie z „Siedmiomilowymi butami” najmłodsi sprawdzą swoją sprawność na interaktywnej planszy. Dodatkowo dzieci będą mogły wejść do ogromnego brzucha wieloryba, którym podróżował Dżepetto – twórca Pinokia.
Ale to nie koniec atrakcji. Wśród „Bajkowych środków podróży” znajdzie się wielka fasola, przy której powstanie plac zabaw dla dzieci. Maluchy będą mogły skorzystać ze zjeżdżalni, huśtawek i hamaków i poczuć magię fasoli Jasia, tytułowego bohatera popularnej baśni.
Zwiedzanie interaktywnej wystawy to świetna okazja do przeniesienia się w świat dzieciństwa i przypomnienia sobie bajek, które czytali nam rodzice, a teraz my czytamy je dzieciom – mówi Ewa Krassowska, dyrektor Zielonych Arkad.
Wystawie będzie towarzyszyć akcja czytania książek dzieciom, którą poprowadzą Bibliotekarki z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy, która została partnerem wydarzenia:
•    6 sierpnia (wtorek), godz. 15:00-16:00
•    8 sierpnia (czwartek), godz. 15:00-16:00
•    13 sierpnia (wtorek), godz. 15:00-16:00
Interaktywna wystawa „Bajkowe środki podróży” będzie trwać od 3 do 19 sierpnia w Zielonych Arkadach w godzinach otwarcia Centrum. Wstęp na nią jest bezpłatny.
Partner wydarzenia: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy
Patron medialny: Radio PiK


______________________
Kalendarz wydarzeń
 odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS). 
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl 
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand