Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Tupot Poetycki #27 | SLAM + Mateusz Franczak

Gdzie?
Tupot Poetycki #27 | SLAM + Mateusz Franczak

Wiecie co to oznacza? Widzimy się po raz kolejny, a dokładnie dwudziesty siódmy. Przed nami SLAM Poetycki, a po nim koncert promujący nowy materiał Mateusza Franczaka pod tytułem "Night-Night". Po szczegóły zapraszam na doł :)
SLAM
śmieszy bawi smuci rozmyśla
turniej dla ludzi piszących
w którym liczy się interakcja z publicznością
to ona stanowi jury przez cały wieczór
Każdy może wystąpić - nie istnieją granice wiekowe ani inne. Wystarczy wysłać mail na vive_memor@vp.pl lub zgłosić się w dniu wydarzenia na bramce.
Zasady? Slamer ma trzy minuty, nie używa rekwizytów, ani muzyki, prezentuje swój własny tekst. Dla finalisty 100 PLN
Prowadzi: Zuzanna Szmidt
Uwaga od września 2018 do turnieju poprzedzającego Trzecie Ogólnopolskie Mistrzostwa PL w SLAMie Poetyckim punkty dla wszystkich: 1pkt za obecność, 2pkt za półfinał, 4pkt za drugie miejsce i 6pkt za pierwsze.
KONCERT: Mateusz Franczak
Multiinstrumentalista, wokalista, improwizator, związany z zespołami Giorgio Fazer, HOW HOW, Daktari.
Współpracował m.in. z takimi muzykami jak: Hugo Race, Piotr Kurek, Patryk Zakrocki, Paweł Szamburski, Hubert Zemler i Resina.
Współtwórca i uczestnik wielu interdyscyplinarnych projektów artystycznych oraz warsztatów (m. in. SIM - The School for Improvisational Music, NY, USA).
Występował na ważnych festiwalach muzycznych i artystycznych w Polsce i za granicą, m. in.: Eurosonic Noorderslag , OFF Festival, Spring Break, Zandari Festa (잔다리페스타), Jazzfest Berlin, c/o pop Festival, Open'er Festival, Nowa Tradycja - Festiwal Folkowy Polskiego Radia, Festiwal Nowa Muzyka Żydowska.
W 2016 r. poszerzył swoje działania o współpracę z artystami wizualnymi, między innymi Weroniką Ławniczak i Polą Dwurnik.
NOWE, CZYLI O PŁYCIE
Po doskonale przyjętym debiucie „long story short” - wraca z nowym materiałem „Night-night”. Album ukazał się w kwietniu 2018 nakładem wytwórni too many fireworks records.
Płyta - zawierająca minimalistyczne w formie, osobiste piosenki i utwory instrumentalne została nagrana w Teatr Syrena w Warszawie, co miało ogromny wpływ naproces powstawania albumu. Teatralna atmosfera i eksperymenty na poziomie wykonawczym zainspirowały performatywne podejście do nagrywania głosu.
Krótko po premierze album został płytą tygodnia w Programie Alternatywnym Polskiego Radia Trójka oraz jedną z płyt tygodnia w Gazecie Wyborczej - Co Jest Grane. Gościnnie na płycie wystąpili: Adam Podniesiński (elektronika), Paweł Szamburski (klarnet), Patryk Zakrocki (altówka, mbira) i Hubert Zemler (perkusja). Za realizację, miks i mastering płyty odpowiada Marcin Bociński, znany ze współpracy z takimi artystami, jak m.in. Wacław Zimpel, Kuba Ziołek, Jacaszek i Mikołaj Trzaska.
wjazd: 15 pln / wystęujący free


______________________
Kalendarz wydarzeń
    odbywających się w     Bydgoszczy     miej zawsze pod ręką dzięki    aplikacji mobilnej    (Android i iOS).    
______________________  
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres     wydarzenia@visitbydgoszcz.pl      
______________________  
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand