Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Unpromoted: Seht Zhan/Qba Janicki/Casper Electronics/Ctrl Freq

Gdzie?
Unpromoted: Seht Zhan/Qba Janicki/Casper Electronics/Ctrl Freq

wstęp: 10 zł
wieczór dla zainteresowanych
Podczas pierwszej odsłony wystąpią:


PETER EDWARDS a.k.a. CASPER ELECTRONICS


Artysta Amerykańskiego pochodzenia mieszkający obecnie w Czechach. Pracuje jako muzyk, rzeźbiarz, wynalazca instrumentów oraz nauczyciel, skupiając się na na punktach gdzie te dziedziny się przecinają, tam właśnie szukając możliwości zaskoczenia, zabawienia i zainspirowania publiczności nowymi możliwościami. Edwards jest jednym z bardziej znanych na świecie artystów zajmujących się hakowaniem urządzeń elektronicznych (tzw. ‘Circuit Benidng’). Obecnie współpracuje z Czeską firmą Bastl Instruments, skupiając się na wymyślaniu nowych, niestandardowych instrumentów muzycznych. Swoją stylistykę muzyczną w ostatnim czasie określa jako ‘extreme gabber dance noise’. Podczas trasy jesienią 2017 będzie można zobaczyć go po raz pierwszy w Polsce.


SEHT ZHAN


Seht Zhan to pochodzący z Brazylii muzyk/improwizator obracający się w stylistyce elektroakustycznej i noise. Oprócz licznych koncertów dookoła globu działa również jako kurator wydarzeń muzycznych w Sao Paulo, Nowym Jorku i Berlinie, gdzie obecnie rezyduje. W swojej pracy wykorzystuje elementy paradoksu i przeciwstawia się istniejącym regułom. Efektem tego jest często zagmatwana muzyka, pełna kontrastów i sprzeczności.


CTRL FREQ a.k.a. KACPER ZIEMIANIN
Producent muzyczny, autor programów radiowych, wagabunda, powsinoga, skłoter, hacker, improwizator, majsterkowicz, edukator, innowator, wymyślacz instrumentów muzycznych. Tytuł magistra uzyskał na wydziale Sonologii Królewskiego Konserwatorium Muzycznego w Hadze. Wcześniej ukończył kierunek Sonic Arts (Middlesex University, Londyn) a także uczył się się na Akadamii Muzycznej w Krakowie u profesora Marka Chołoniewskiego, w Berlinie (UDK) u Alberto de Campo oraz na rezydencjach w Amsterdamie (STEIM). Obecnie mieszka w Hadze gdzie wykłada na Akademii Sztuk Pięknych, jest kuratorem serii koncertów oraz buduje innowacyjne instrumenty. Występował i pokazywał swoje prace w całej Europie, a także poza jej granicami. W maju 2017 jego projekt ‘LightSeq’ otrzymał pierwszą nagrodę na festiwalu 'Radical dB' w Hiszapnii.


QBA JANICKI
Naukę gry na perkusji zaczął w wieku lat 4, a wieku lat 11 zaczął zajmować się elektroniką. Od najmłodszych lat jest związany ze środowiskiem artystycznym funkcjonującym w klubie Mózg. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie perkusji Łukasza Żyty. W swej karierze scenicznej zagrał setki koncertów, na których występował m.in. z takimi artystami jak: Jerzy Mazzoll, Sławek Janicki, Kris Wanders, Roscoe Mitchell, Mark Feldamn, Sylvie Courvoisier, Jacek Sienkiewicz, Stefan Węgłowski, Toshinori Kondo, Risa Takita, Stefan Węgłowski, John Porter, O.S.T.R. , Anna Rusowicz, Natalia Przybysz, Wojciech Waglewski, Misia Furtak, Leszek Możdżer, Tomasz Sroczyński czy wiele orkiestr symfonicznych i zespołów kameralnych. Aktualnie funkcjonuje w zespołach Wojtek Mazolewski Quintet, Mazzoll/Janicki/Janicki, Bambuko z Joanną Dudą, UBERRASCHUNG z Hanią Piosik, Kondensator Przepływu z Bartłomiejem Chmarą, YO NELLY! Ze Stevenem Buchananem. Oprócz bycia muzykiem jest także producentem, tworzącym muzykę do spektakli oraz słuchowisk. Produkował także muzykę do filmu dokumentalnego przedstawiającego sylwetkę Daniela Wallace'a dla australijskiego nadawcy ABC. Zaznaczył swoją obecność na scenie hip hopowej produkując płytę HORE, legendarnego rapera VIENIA. Dodatkowo na co dzień współprowadzi wraz ze swoim ojcem klub MÓZG w Bydgoszczy i w Warszawie, a będąc założycielem MÓZG FOUNDATION oraz członkiem STOWARZYSZENIA ARTYSTYCZNEGO MÓZG współorganizuje dziesiątki wydarzeń artystycznych każdego roku oraz flagowe projekty MÓZG FESTIVAL, SUPER SAM + 1 i LETNIE PRANIE MÓZGU.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand