Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Bromberg Calling 18

Gdzie?
Bromberg Calling 18

cena: 20 zł
Co tu dużo gadać jak nie ma oczym mówić? W przeddzień święta zmarłych stajemy w ofensywie do "tradycyjnych wartości". Jak? Świętując życie zamiast śmierci. Przywołujemy tych, którzy żyją poza Bydgoszczą, zamiast tych którzy w Bydgoszczy umarli, bo to drugie jest bezsensu i niemożliwe. Minutę ciszy zastępujemy 8 godzinami muzyki na dwóch scenach, które dzielimy stylistycznie, zaznaczając epokową klamrę, kiedyś rozbieżnych, a dziś jakże przenikających się nurtów.
Na czarnej sali kwintesencja cyklu czyli elektronika techniczna w wykonaniu samych przodowników gatunku. Autorskie występy zagrają Chino, Jurek Przezdziecki, oraz Freeze. Nie zabraknie też setów DJskich w wykonaniu MO oraz Aleksander Erdmann.
Biała sala to w 100% winylowe klasyki hiphopu, afro beatu, funku i pochodnych. Głównym gościem sceny będzie DJ KEBS, oraz dwaj fundamentalni, bydgoscy klasycy, reprezentujący odmienne bieguny świadomości muzycznej, bez których wiele rzeczy w tym mieście nie miało by miejsca: Pe a.k.a. Soulitary oraz GRZANA.
Wszystkiemu przyświeci i udekoruje, bogini roślin, stworków oraz wideo Małgorzata Brodzińska a.k.a. Projekt Utopia.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand