Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Oponeo Auto Slalom - 6. Runda Auto Slalom MOB

Gdzie?
Oponeo Auto Slalom - 6. Runda Auto Slalom MOB

Auto Slalom w Bydgoszczy – sprawdź, czy masz zadatki na rajdowego kierowcę?
OPONEO Auto Slalom to zawody skierowane do tych kierowców, którzy chcieliby sprawdzić się w sportowej rywalizacji. Wydarzenie otwarte dla wszystkich posiadających prawo jazdy kat. B odbędzie się już w przyszłą niedzielę (15.10) na bydgoskim Kartodromie przy ulicy Fordońskiej 116. Organizatorami imprezy jest Stowarzyszenie OPONEO Motorsport i Automobilklub Kujawsko-Pomorski.
Aby wziąć udział w zawodach OPONEO Auto Slalom wystarczy posiadać własne auto, uprawnienia do jego kierowania i trochę sportowej pasji. Zadanie stawiane przed zawodnikami jest proste. Należy w jak najszybszym czasie pokonać tor pamiętając o przejechaniu przez ustawione bramki z gumowych słupków, które wytyczają trasę. Każdy uczestnik, poza przejazdami treningowym trzykrotnie pokona trasę na czas. Do klasyfikacji będą liczone dwa najlepsze przejazdy. Zawody rozgrywane są w 6 klasach, dlatego moc silnika czy rodzaj samochodu nie mają znaczenia. Najważniejsze są umiejętności kierowcy.
Zawody będą przeprowadzone pod okiem Rajdowych Mistrzów Polski - Marcina Gagackiego i Marcina Bilskiego. Dlaczego wspierają tego typu imprezy? - To zawody otwarte dla wszystkich. Zawodnicy startują w odstępach czasowych, dlatego udział w nich jest bezpieczny zarówno dla kierowców jak i dla ich samochodów – tłumaczy Gagacki. Jak podkreślają mistrzowie jest to świetna sportowa zabawa oparta na bezpiecznej rywalizacji. Warto dodać, że zawody to także możliwość nauki prawidłowych reakcji na sytuacje, które mogą nas spotkać na drodze w trakcie zimy.
Na zawody OPONEO Auto Slalom zaprasza Stowarzyszenie OPONEO Motorsport i Automobilklub Kujawsko-Pomorski w dniu 15.10 (niedziela). Wpisowe wynosi 80 zł dla kierowców zrzeszonych w Polskim Związku Motorowym i 110 zł dla pozostałych. Rejestracja i regulamin zawodów dostępne są na stronie www.akkp.pl oraz w biurze zawodów w dniu imprezy. Zawody są jednocześnie VI Rundą Mistrzostw Okręgu Bydgoskiego w Auto Slalomie.
Rejestracja zawodników:
od 6.10.2017 za pośrednictwem strony www.akkp.pl
bezpośrednio przed zawodami w biurze zawodów
Harmonogram OPONEO Auto Slalom – 6. Rundy Mistrzostw Okręgu Bydgoskiego
11.00 – 12:00: Przyjmowanie zgłoszeń/odbiór administracyjny w Biurze zawodów
12:10 – 12.20: Badanie Kontrolne
12.10 – 12.20: Odprawa uczestników, zapoznanie z Trasą
12.25: Posiedzenie Zespołu Sędziów Sportowych
12.30: Trening wolny – jazdy treningowe
13.15: Start pierwszego zawodnika
15:45: Ogłoszenie wyników prowizorycznych
16:15: Ogłoszenie wyników oficjalnych i zakończenie zawodów

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand