Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

III Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Showdown

Gdzie?
III Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Showdown

tenis stołowy dla niewidomych
Miejsce: Bydgoszcz, Hotel Akor, ul. Ludwikowo 1
Organizator: Pomorsko-Kujawski Klub Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących Łuczniczka w Bydgoszczy
Dofinansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego ze środków PFRON i Miasto Bydgoszcz
Celem turnieju jest wyłonienie najlepszych zawodników, popularyzacja nowej dyscypliny sportowej, jaką w dalszym ciągu jest Showdown, a także krzewienie kultury fizycznej w środowisku osób niepełnosprawnych z dysfunkcją wzroku oraz rehabilitacja poprzez sport.
Prawo startu mają mieszkańcy województwa Kujawsko-Pomorskiego z dysfunkcją wzroku w stopniu umiarkowanym lub znacznym.
Organizator gwarantuje nagrody dla trzech najlepszych zawodników w kategoriach kobiet i mężczyzn.
Udział jest bezpłatny.
Więcej informacji na www.łuczniczka.org.pl
Co to jest showdown?
Sport ten został wymyślony w 1960 roku przez Kanadyjczyka Joe Lewisa. Miał być początkowo jedynie rozrywką dla osób niewidomych. W udoskonalenie zasad i rozwój dyscypliny miał wkład Patrick York z USA. Od roku 1992 showdown aspiruje do bycia dyscypliną paraolimpijską. Na Igrzyskach w Londynie w 2012 roku został rozegrany pierwszy paraolimpijski turniej pokazowy.
Rozgrywka odbywa się na specjalnym stole obramowanym bandami. Gra się piłką z tworzywa sztucznego z dzwoneczkiem w środku. Dzwoneczek wskazuje położenie piłki. Odbija się ją drewnianymi rakietkami. Ręce graczy chronione są przez rękawice. Gracze oddzieleni są pionowym ekranem, rozdzielającym stół na dwie połowy. Ekran wsparty jest na bandach okalających stół.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand