Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Projekt Katarzyny Dworaczyk: Przekonane Przekonani

Gdzie?
Projekt Katarzyny Dworaczyk: Przekonane Przekonani

Do programu rezydencji artystycznych Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy 2017 wybrane zostały dwa projekty:
„Przekonane_Przekonani” Katarzyny Dworaczyk
„Łuczniczki” Agnieszki Kryst
PRZEKONANE _ PRZEKONANI – rezydencja Katarzyny Dworaczyk
INTERAKTYWNE WYKŁADY I WARSZTATY O PRZEKONANIACH:
03.10.2017 (wtorek), godz.18:00 – interaktywny wykład i warsztaty o przekonaniach, otwarcie Programu Rezydencji Artystycznych Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy i spotkanie z Katarzyną Dworaczyk, rezydentką i autorką projektu Przekonane_Przekonani
21.10.2017 (sobota), godz. 11:00 – interaktywny wykład i warsztaty o przekonaniach
24.10 2017 (wtorek), godz. 18:00 – interaktywny wykład i warsztaty o przekonaniach
26.10.2017 (czwartek), godz. 18:00 – otwarcie interaktywnej wystawy (Rezydencja Katarzyny Dworaczyk)
Podczas serii interaktywnych wykładów i warsztatów wspólnie przyjrzymy się temu, z czego jesteśmy utkani, jakie niesiemy historie, przekazy, w jaki sposób wpływają one na nasze postrzeganie siebie, innych, życia, pracy, relacji, rodziny, inności, rozwoju…. Przyjrzymy się przekazom, które „dodają nam skrzydeł”, i tym, które sprawiają, że radość życia odpływa. Zobaczymy, jaka jest relacja między społecznym systemem, a naszymi indywidualnymi doświadczeniami. Wykłady Katarzyny Dworaczyk będą oparte o doświadczenia autorki – jej własnego życia oraz pracy szkoleniowej i terapeutycznej. W części warsztatowej zbierzemy powiedzenia i historie, które pamiętają uczestnicy.
Katarzyna Dworaczyk to artystka wizualna, autorka filmów dokumentalnych oraz ilustrowanej książki pamiętania siebie Wszystko, co jest teraz, zaczęło się tam. W swojej twórczości korzysta z doświadczenia trenerki komunikacji. Interesuje ją temat przekonań oraz pamięci i procesy pamiętania, które budują naszą tożsamość. Podczas pobytu w Bydgoszczy będzie zbierać przekonania mieszkańców, by zarówno w trakcie osobistej podróży po mieście, jak i w trakcie bezpośrednich spotkań na warsztatach, stworzyć wspólnie „portret pamięciowy” Bydgoszczy i jej mieszkańców.
Nowo powstały Program Rezydencji Artystycznych Galerii Miejskiej bwa ma charakter międzynarodowy i skierowany jest do artystów polskich i zagranicznych, którzy w sposób eksperymentalny i nowatorski gotowi są podjąć tematykę wielokulturowości Bydgoszczy. Interesuje nas miasto jako tekst kultury. Ciekawią nas relacje między funkcją symboliczną i estetyczną miasta. Ponieważ ważne są dla nas relacje z odbiorcami, interesują nas projekty o potencjale edukacyjnym, pozwalające na kontakt lub nawet bezpośrednie działanie z twórcami.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand