Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Czwartki Lekkoatletyczne

Gdzie?
Czwartki Lekkoatletyczne

W najbliższy czwartek 28 września o godz. 15.00 na stadionie bocznym naszego klubu zainaugurowana zostanie 24. edycja "Czwartków Lekkoatletycznych". Gościem specjalnym zawodów będzie Iga Baumgart.
"Czwartki Lekkoatletyczne" to cieszący się co roku sporym zainteresowaniem cykl zawodów lekkoatletycznych dla młodzieży. W mitingach mogą wziąć udział zarówno dziewczęta, jak i chłopcy z roczników 2005-2007 i młodszych. Zawodnicy startować będą 7 konkurencjach: 60, 300 m, 600 m (dziewczęta), 1000 m (chłopcy), skok w dal, skok wzwyż i rzut piłeczką palantową.
Do końca roku odbędą się trzy eliminacje: 28 września oraz 5 i 12 października. Pozostałe zawody zaplanowane są na wiosnę przyszłego roku. Finał miejski odbędzie się natomiast na stadionie głównym Zawiszy. Najlepsi zawodnicy w poszczególnych konkurencjach uzyskają prawo startu w finale ogólnopolskim.
Organizatorami tegorocznych "Czwartków" są: BKS Bydgoszcz, Stowarzyszenie "Sport Dzieci i Młodzieży" oraz Urząd Miasta Bydgoszczy.
Jak już pisaliśmy, gościem honorowym pierwszych zawodów będzie Iga Baumgart, lekkoatletka BKS Bydgoszcz, tegoroczna brązowa medalistka mistrzostw świata w Londynie oraz złota medalistka halowych mistrzostw Europy w Belgradzie. Przed mitingiem Iga przeprowadzi pokazową rozgrzewkę.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand