Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Happy Olo - pogodna ballada o Olku Dobie, reż. K.P. Bogocz, M. Macuk

Gdzie?
Happy Olo - pogodna ballada o Olku Dobie, reż. K.P. Bogocz, M. Macuk

"Happy Olo – pogodna ballada o Olku Dobie", reż. K.P. Bogocz, M. Macuk
Dokumentalny film drogi, przedstawiający sylwetkę Aleksandra Doby, który w wieku 67 lat przepłynął samotnie Atlantyk kajakiem napędzanym tylko siłą mięśni. Ten niezwykły wyczyn uhonorowano wieloma nagrodami, z tytułem Podróżnika Roku magazynu „National Geographic” na czele. Nieznany szerzej emeryt z Polic stał się bohaterem i inspiracją dla rzeszy osób na całym świecie, co sam Aleksander Doba komentuje z właściwym sobie dystansem. Film jest pełen refleksji i anegdot, a przede wszystkim jest swego rodzaju apoteozą optymizmu i dążenia do realizacji marzeń.
Wstęp 11/14 PLN
Ballada filmowa utrzymana w konwencji kina drogi o jednym z najwybitniejszych polskich podróżników - Aleksandrze Dobie. Fikuśna opowieść pełna optymizmu, uśmiechu i muzyki. Tytułowy Olo w niebanalny i charakterystyczny dla siebie sposób dzieli się swoimi historiami, czemu towarzyszą szalone fragmenty filmów z jego wypraw i animacje. Film jest pochwałą dążenia do realizacji marzeń.


 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand