Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Pokolenia, reż. Janusz Zaorski

Gdzie?
Pokolenia, reż. Janusz Zaorski

 "Pokolenia", reż. Janusz Zaorski (2016) + spotkanie z reżyserem
„Pokolenia” to pełnometrażowy film fabularno-dokumentalny, zrealizowany z okazji jubileuszu wrocławskiej Wytwórni Filmów Fabularnych. To historia współczesnej Polski opowiedziana za pomocą fragmentów dzieł realizowanych w WFF. Z czterystu pięćdziesięciu tytułów powstałych we Wrocławiu reżyser wybrał blisko czterdzieści. Ich fragmenty, poczynając od „Pokolenia” Wajdy, przez filmy Chęcińskiego, Hasa, Kutza, Polańskiego aż po Holland, Kieślowskiego, Marczewskiego, Zanussiego i wielu innych, układają się w opowieść o Polakach od czasu okupacji hitlerowskiej, przez terror czasów stalinowskich, „naszą małą stabilizację”, marzec ’68, niespełnione nadzieje epoki gierkowskiej, stan wojenny aż po wybory 4 czerwca 1989 roku. Przewodnikiem po współczesnej Wytwórni i po Wrocławiu jest... Zbyszek Cybulski.
Wstęp 11/14 PLN
Janusz Zaorski opowiada historię współczesnej Polski za pomocą fragmentów filmów zrealizowanych przez Wytwórnię Filmów Fabularnych.
PO SEANSIE:
Odbędzie się spotkanie z reżyserem - Januszem Zaorskim. Wstęp na samo spotkanie jest wolny.


 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand