Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Bydgoszcz Niekonwencjonalnie

Gdzie?
Bydgoszcz Niekonwencjonalnie

01.10 - Kanał Bydgoski - połączenie wschodu z zachodem


Gdzie mieszkał Józef Świecicki? Kim był prof. Zbigniew Raszewski i gdzie pracował ojciec Jerzego Sulimy-Kamińskiego? Odpowiedzi na te i inne pytanie poznają bydgoszczanie w trakcie serii spacerów "Bydgoszcz Niekonwencjonalnie".


"Bydgoszcz niekonwencjonalnie" to seria 8 spacerów w towarzystwie przewodnika, którym wspólnym mianownikiem jest Bydgoszcz i związane z nią postacie. Program wycieczek oparty jest o książki, postacie historyczne lub zapomniene atrakcje miasta. Celem nadrzędnym jest przybliżenie historii Bydgoszczy oraz próba przywołania jej charakteru i klimatu sprzed lat. Przewodnikami będą bydgoszczanie – miłośnicy tego miasta i schowanych w zakamarkach tajemnic. Bogna Derkowska-Kostkowska, autorka książki "Bydgoszczanin i Budowniczy. O Józefie Święcickim, architekturze i Bydgoszczy" przybliży miłośnikom miasta największego budowniczego naszego miasta – Józefa Święckiego. Filip Krauze – miłośnik miasta – oprowadzi turystów i mieszkańców po zaponianych atrakcjach z czasów 20-lecia międzywojennego. Dominika Kiss-Orska przybliży postacie bydgoskich artystek.


Kolejne spacery odbędą się w dniach:


01.10 - Kanał Bydgoski - połączenie wschodu z zachodem
05.11 - Śladami Jerzego Sulimy-Kamińskiego i książki "Most Królowej Jadwigi"
03.12 - Bydgoszcz dwóch rzek


Wszystkie spacery rozpoczynają się o godzinie 10.00. Miejscem zbiórki jest Stary Rynek. Wydarzenie jest organizowane przez Stowarzyszenie "Obywatel Działa" mające na celu propagowanie historii i tradycji miasta oraz postaw obywatelskich. W ramach projektów powstał także fanpage na popularnym portalu facebook.com (facebook.com/bydgoszczniekonwencjonalnie), dzięki któremu można bieżąco pozyskiwać informację o omawianych w trakcie spacerów tematach.


Zadanie współfinansowane przez ze środków Miasta Bydgoszczy.


Kontakt do organizatora: Filip Krauze - Stowarzyszenie Obywatel Działa, +48 509 091 695, filipkrauze@gmail.com

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand