Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Filharmonia Dowcipu

Gdzie?
Filharmonia Dowcipu

Bilety:
tel 77 441 05 33
e-mail bilety@eskander.com.pl
Kasa FP, ul. Andrzeja Szwalbego 6
Sieć sklepów EMPiK  i  Media Markt
10 lat Filharmonii Dowcipu na scenie to jubileusz trochę skromny - w przeciwieństwie do PESEL-u autorów. Nie mamy najmniejszego pojęcia, jak zbudować to widowisko. Które ze 140 skeczy muzycznych, jakie napisaliśmy, pokazać, o których zapomnieć, a może raz na zawsze rozstać się z kultowymi już żartami i zagrać same nowe rzeczy od miesięcy czekające w poczekalni. Nie wiemy tego i pewnie nie będziemy wiedzieli do pierwszego gongu. Prawdopodobnie jak zwykle pójdziemy za instynktem , który podpowiada tak: „musimy zagrać taki dwugodzinny spektakl, żeby naszej publiczności nie zaczęły uwierać fotele, a owacje na stojąco, nie były spowodowane chęcią wyprostowania nóg i pretekstem do ucieczki w kierunku szatni”.
Czyli koncerty 10-lecia muszą być takie same jak wszystkie prawie pięćset poprzednich widowisk. Energetyczne, pełne zwrotów akcji, ze świetną muzyką, seksowną orkiestrą, cynicznym pianistą, żartami „tu i teraz”, lewitującym dyrygentem i masą pozytywnej energii. Takiej energii, która pozwoli  na luzie przeżyć kolejnych parę miesięcy po koncercie. Znamy naszą publiczność i wiemy, że kilku hitów nam nie odpuści, ale chcemy też pokazać nowy cykl „Pamiątki z wakacji”, wrócić do muzyki latynoskiej i udowodnić ponad wszelką wątpliwość, że cała muzyka światowa powstała dzięki nam Polakom, a zwłaszcza jednemu z nich… wiadomo dzięki któremu. Czekają więc Państwa dwie godziny hitów, kitów, mitów i godnej obrony rubieży polskiej myśli muzycznej nie-„ na kolanach”, ale... na krzesełkach filharmonicznych.
Zabierzcie Państwo ze sobą swoje nastoletnie dzieci, obojętne czy jesteście objęci programem 500 plus czy nie. Niech zobaczą na własne oczy, że muzyką można się bawić, a jak się rozejrzą dookoła i zobaczą pełną salę widzów, to zrozumieją, że i pożyć się da. Kiedyś pewien nastolatek powiedział nam po spektaklu
„Nauczyłem się więcej w trakcie tych dwóch godzin, niż w ciągu czterech lat w szkole muzycznej” Dzisiaj – jak tylko ma wolne - gra z nami. Do zobaczenia!

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand