Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Wrocławskie Trio Perkusyjne

Gdzie?
Wrocławskie Trio Perkusyjne
W składzie:

Michał Jedynak, Aleksandra Wasik, Aleksander Wnuk

Na program koncertu składają się utwory zamówione przez Związek Kompozytorów Polskich u twórców prezentujących różne środowiska, generacje, ośrodki, którzy realizują w swojej sztuce różne ideały artystyczne. Muzyka, którą usłyszą Państwo skomponowana została specjalnie z myślą o wrocławskim zespole przez: Piotra A. Komorowskiego, Artura Kroschela, Stanisława Krupowicza, Annę Porzyc, Sławomira Opalińskiego. Koncert zostanie poprzedzony warsztatami dla dzieci i młodzieży, podczas których muzycy Tria zapoznają uczestników spotkania z wykorzystywanym przez siebie instrumentarium perkusyjnym oraz różnymi technikami wykonawczymi.

Organizatorami koncertu są Kujawsko-Pomorski oraz Wrocławski Oddział Związku Kompozytorów Polskich. Kompozycje zostały dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Kolekcje" - priorytet "Zamówienia kompozytorskie" realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Wstęp Wolny 

Wrocławskie Trio Perkusyjne

Jest zespołem powstałym latem 2015 roku we Wrocławiu. W jego skład wchodzą muzycy z różnych środowisk i z różnymi doświadczeniami, których połączyła chęć eksperymentowania i odkrywania nowych przestrzeni muzycznych. Główną inspiracją grupy jest szeroko pojęty "performance" związany z dziełami takich kompozytorów jak Georges Aperghis, Vinko Globokar, Mark Applebaum, Maurice Kagel oraz formacja "Trio Le Cercle" rezydująca w Paryżu w latach 70. i 80. ubiegłego stulecia. Z tym nurtem zespół głównie wiąże swoje plany. Jednym z priorytetów zespołu jest przedstawienie teatru instrumentalnego w sposób bardzo naturalny, zabawny. Wykonawca poniekąd zobowiązany jest znaleźć porozumienie między publicznością a tym, co napisał kompozytor. Wtedy dodaje tzw. "czynnik ludzki", który czyni utwór organiczną materią. Wykonawcy czerpią również sporą dozę inspiracji z muzyki etnicznej. W swojej kolekcji posiadają duży zbiór instrumentów z różnych rejonów świata, m.in. Kalemby, mbiry, konga i darabuki.
do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand