Przejdź do treści
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Spotkanie z Piotrem Goćkiem pt. „Wolność, Pokój, Fantastyka" w ramach cyklu „Pogranicza historii”

Spotkanie z Piotrem Goćkiem pt. „Wolność, Pokój, Fantastyka" w ramach cyklu „Pogranicza historii”

Dyrektor Oddziału IPN w Gdańsku dr Marek Szymaniak zaprasza na spotkanie z Piotrem Goćkiem pt. "Wolność, Pokój, Fantastyka" w ramach cyklu "Pogranicza historii".
Prowadzenie: Jarosław Jakubowski i Mateusz Szłapka
Delegatura IPN, ul. Teskowej 1
21 maja 2026, godz. 17.00


Piotr Gociek:
Rocznik 1969. Pisarz, poeta, krytyk, dziennikarz radiowy i telewizyjny, znawca historii fantastyki, YouTuber - prowadzi na tym portalu kanał Piotr Gociek zaprasza, w którym porusza tematy związane z historią fantastyki ale nie tylko. W PRL związany z ruchem Wolność i Pokój, w którym zaangażował się m.in. w kolportaż nielegalnych wydawnictw, oraz wydał także w podziemiu swój pierwszy tomik wierszy pt. "Krew" w 1989 roku.
W latach 80. związany z ruchem fandomowym i fantastycznym. Debiutował opowiadaniem Wielka Ucieczka, najpierw w fanzinie Albedo w roku 1987, następnie to opowiadanie przedrukowano w 2 numerze Fantastyki z roku 1988.
Członek opolskiego klubu miłośników fantastyki SOKIBUS-F. Wraz z Andrzejem Krawczykiem i Januszem Onufrowiczem autor "Kabaretu Fantastycznego", którego występy miały miejsce na Polconie 1985 w Błażejewku i Polconie 1986 w Katowicach. 
Po 1989 zaangażowany w pracę dziennikarską - RMF, Polskie Radio, Radio Plus, TVP, tygodnik OZON, Wprost, dziennik Rzeczpospolita, jeden z założycieli tygodnika Do Rzeczy.
Napisał liczne wstępy do wznowień lub tłumaczeń różnych publikacji m.in. Wehikuł czasu" H.G. Wellsa, "Kantyczkę dla Leibowitza" Waltera Millera jr., "Pieśń bogini Kali" Dana Simmonsa i "Coś" Johna W. Campbella. Ponadto współtworzył czasopisma "Hyperion", "Złoty Smok" oraz "Nowy Talizman".
Jako autor wydał powieść "Demokrator" oraz zbiór opowiadań "Czarne Bataliony", początkowo w Fabryce Słów, następnie "Czarne Bataliony 2.0." w Wydawnictwie IX. 
Obecnie przygotowuje do druku trzy książki, w tym zbiór publicystyki "Wróbel Galaktyki".


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand