Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Koncert-widowisko: Romantyczna dusza

Gdzie?
Koncert-widowisko: Romantyczna dusza

Z okazji Roku Stanisława Moniuszki zapraszamy na wydarzenia zorganizowane przez Państwowy Zespół Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina. Z pewnością będzie to prawdziwa uczta dla melomanów, nie tylko bydgoskich. Przez dwa dni w Bydgoszczy, młodzi muzycy świętować będą Rok Stanisława Moniuszki śpiewając, grając i recytując najpiękniejsze i najbardziej znane dzieła tego Kompozytora.  Celem zadania jest popularyzacja twórczości Stanisława Moniuszki w połączeniu z integracją pokoleń i uczczeniem 200. rocznicy urodzin wielkiego kompozytora „znanego-nieznanego” w kontekście historycznym XIX wieku.
Koncert-widowisko „Romantyczna dusza” ukazujący twórczość i sylwetkę Stanisława Moniuszko w Filharmonii Pomorskiej w dniu 28 października.
Koncert odbędzie się w sali koncertowej Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy i otrzyma szczególną oprawę artystyczną. Podczas spektaklu muzycznego – widowiska młodzi polscy muzycy zaprezentują dzieła Stanisława Moniuszki: fragmenty „Widma”, czyli sceny liryczne na głosy solo, chór mieszany i orkiestrę, napisane przez Stanisława Moniuszkę przed 1859 rokiem (dokładna data powstania nieznana). Następnie muzycy wykonają Uwerturę „Bajka. Opowieść zimową” – dynamiczna narracja muzyczna, barwna instrumentacja, liczne kontrasty wyrazowe i – przede wszystkim – piękne, melodyjne tematy pozwolą odczuć słuchaczom bajeczną treść. Podczas koncertu w Filharmonii Pomorskiej wypromowany zostanie także nowo-skomponowany, specjalnie na tą okazję utwór, wyróżniający się nowoczesnymi środkami kompozytorskimi.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem