Przejdź do treści

EURODIM 2018 - POLAND

Gdzie?
EURODIM 2018 - POLAND

Europejskie konferencje serii EURODIM odbywają się co cztery lata, na przemian z międzynarodowymi konferencjami pt. „Defekty w materiałach izolatorów” (ICDIM).
EURODIM 2018 jest kontynuacją cyklu konferencji z tej serii, które miały miejsce wcześniej w Kent (Wielka Brytania 2014), Pecs (Węgry 2010), Mediolan (Włochy 2006) i Wrocław (Polska 2002), a także w połączeniu z konferencjami ICDIM, które odbyły się w Lyon (Francja 2016), Santa Fe (USA 2012), Aracaju (Brazylia 2008), Ryga (Łotwa 2004) oraz Johannesburg (RPA 2000).
Cykl konferencji to szerokie międzynarodowe forum nauki oraz technologii, związanych z defektami zjawisk w materiałach krystalicznych i amorficznych z szeroką przerwą energetyczną. Skupiają one naukowców w celu dyskusji na tematy dotyczące chemii i fizyki defektów w ciałach stalach oraz ich roli w określaniu właściwości materiałów.
XIII Edycja EURODIM 2018 będzie organizowana przez Instytut Fizyki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (UKW). Przewodniczącym EURODIM 2018 jest prof. dr hab. YuriY Zorenko, natomiast vice-przewodniczącymi są prof. dr hab. Andrzej Suchocki oraz prof. dr hab. Kazimierz Fabisiak, będący pracownikami Instytutu Fizyki UKW.
W czasie konferencji EURODIM 2018 będą przyjmowane aplikacje do organizacji kolejnej konferencji EURODIM 2022. Wnioski należy przesłać w wersji elektronicznej do prof. dr hab. Yuriya Zorenko, wskazując potencjalnych przewodniczących, lokalizację i instytucję, a także plany oraz istotne informacje dotyczące organizacji konferencji i jej logistyki. Wnioskodawca będzie proszony o przygotowanie stosownej prezentacji oraz dokonanie zgłoszenia propozycji do Międzynarodowego Komitetu Doradczego podczas trwania konferencji EURODIM 2018.
Chcielibyśmy poinformować, że po konferencji EURODIM 2018 we wrzeniu 2018 odbędzie się w Pradze X edycja Międzynarodowej Konferencji „Detektory luminescencyjne i przetworniki promieniowania jonizującego” (LUMDETR 2018).
Zakres naukowych tematów konferencji EURODIM 2018:
Konferencja EURODIM 2018 jest miejscem prezentacji najnowszych badań na temat punktowych i objętościowych defektów w materiałach, w postaci kryształów, cienkich warstw i nanostruktur. Przedstawione zostaną możliwości zastosowań technologicznych łącznie z podstawowych badaniami i teoriami. EURODIM 2018 to doskonałe miejsce do dyskusji dla naukowców z uniwersytetów, instytucji akademickich oraz przemysłu. Konferencja umożliwi swobodną wymianę nowych wyników oraz pomysłów na przyśpieszenie i pogłębianie rozwoju zjawisk związanych z defektami w materiałach z szeroką przerwą energetyczną.


______________________
Kalendarz wydarzeń
 odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS). 
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl 
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

beWir verwenden Cookies, um die Nutzung unserer Dienste zu erleichtern. Wenn Sie keine Cookies auf Ihrer Festplatte haben möchten, ändern Sie die Einstellungen Ihres Browsers.

Ich verstehe