Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

EURODIM 2018 - POLAND

Gdzie?
EURODIM 2018 - POLAND

Europejskie konferencje serii EURODIM odbywają się co cztery lata, na przemian z międzynarodowymi konferencjami pt. „Defekty w materiałach izolatorów” (ICDIM).
EURODIM 2018 jest kontynuacją cyklu konferencji z tej serii, które miały miejsce wcześniej w Kent (Wielka Brytania 2014), Pecs (Węgry 2010), Mediolan (Włochy 2006) i Wrocław (Polska 2002), a także w połączeniu z konferencjami ICDIM, które odbyły się w Lyon (Francja 2016), Santa Fe (USA 2012), Aracaju (Brazylia 2008), Ryga (Łotwa 2004) oraz Johannesburg (RPA 2000).
Cykl konferencji to szerokie międzynarodowe forum nauki oraz technologii, związanych z defektami zjawisk w materiałach krystalicznych i amorficznych z szeroką przerwą energetyczną. Skupiają one naukowców w celu dyskusji na tematy dotyczące chemii i fizyki defektów w ciałach stalach oraz ich roli w określaniu właściwości materiałów.
XIII Edycja EURODIM 2018 będzie organizowana przez Instytut Fizyki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (UKW). Przewodniczącym EURODIM 2018 jest prof. dr hab. YuriY Zorenko, natomiast vice-przewodniczącymi są prof. dr hab. Andrzej Suchocki oraz prof. dr hab. Kazimierz Fabisiak, będący pracownikami Instytutu Fizyki UKW.
W czasie konferencji EURODIM 2018 będą przyjmowane aplikacje do organizacji kolejnej konferencji EURODIM 2022. Wnioski należy przesłać w wersji elektronicznej do prof. dr hab. Yuriya Zorenko, wskazując potencjalnych przewodniczących, lokalizację i instytucję, a także plany oraz istotne informacje dotyczące organizacji konferencji i jej logistyki. Wnioskodawca będzie proszony o przygotowanie stosownej prezentacji oraz dokonanie zgłoszenia propozycji do Międzynarodowego Komitetu Doradczego podczas trwania konferencji EURODIM 2018.
Chcielibyśmy poinformować, że po konferencji EURODIM 2018 we wrzeniu 2018 odbędzie się w Pradze X edycja Międzynarodowej Konferencji „Detektory luminescencyjne i przetworniki promieniowania jonizującego” (LUMDETR 2018).
Zakres naukowych tematów konferencji EURODIM 2018:
Konferencja EURODIM 2018 jest miejscem prezentacji najnowszych badań na temat punktowych i objętościowych defektów w materiałach, w postaci kryształów, cienkich warstw i nanostruktur. Przedstawione zostaną możliwości zastosowań technologicznych łącznie z podstawowych badaniami i teoriami. EURODIM 2018 to doskonałe miejsce do dyskusji dla naukowców z uniwersytetów, instytucji akademickich oraz przemysłu. Konferencja umożliwi swobodną wymianę nowych wyników oraz pomysłów na przyśpieszenie i pogłębianie rozwoju zjawisk związanych z defektami w materiałach z szeroką przerwą energetyczną.


______________________
Kalendarz wydarzeń
 odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS). 
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl 
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem